פסיכיאטריה של הילד

התמחות במחלקת פסיכיאטריה של הילד והמתבגר

היחידה לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר במרכז הרפואי הדסה מטפלת במשפחות ובילדים מהינקות ועד גיל שמונה עשרה, ומהווה כתובת להערכה וטיפול ע"י אנשי מקצוע בטווח רחב של בעיות נפשיות.

 

ההתמחות בפסיכיאטריה של הילד בהדסה מאפשרת הכשרה מקצועית מעמיקה ועשירה בבריאות הנפש של ילדים ונוער במסגרת של בית חולים כללי.

 

התחלת ההתמחות היא לרוב במחלקת האשפוז של המבוגר, ולאחר שנה ראשונה של הכרה עם תחלואה מורכבת, פסיכופרמקולוגיה ומחקר בפסיכיאטריה, נכנסים לשנים של התמקצעות בפסיכיאטריה של הילד.
בהדסה פועלת מחלקת אשפוז לקטינים (עפ"י רוב נוער) כאשר בערך חצי מהמאושפזות מתמודדות עם הפרעות אכילה והשאר עם דיכאון, פסיכוזה, צורך בהסתכלות פסיכיאטרית, איזון תרופתי וכו'. מטבע הדברים מכיוון שהמחלקה הינה חלק מבי"ח כללי, לעיתים הפתולוגיה הינה שילוב של מחלה גופנית ותחלואה נפשית.

 

המתמחה בהדסה עובד כפסיכיאטר מטפל במחלקת האשפוז יחד עם צוות רב מקצועי – פסיכיאטרים בכירים, פסיכולוגים, עו"ס, צוות סיעודי וצוות ביה"ס. המתמחה משמש כמטפל ראשי של מספר מטופלים כולל ניהול המקרה ומתן טיפול פסיכותרפי/ הדרכת הורים עם הדרכה והוא שותף מלא בקבלת ההחלטות הטיפוליות. העבודה במחלקת האשפוז הינה מרתקת, מגוונת ומשמעותית מאוד ומקנה למתמחה את הידע והכלים הנדרשים על מנת שיוכל לנהל מקרים פסיכיאטריים מורכבים באשפוז.

 

המרפאות מציעות היכרות עם שרותי "התערבות במשבר", מרפאת הפרעות אכילה, מרפאת פוסט טראומה, מרפאת נופ"ר (נוירופסיכיאטריה - שירות שיקומי, אבחוני וטיפולי), מרפאת אוטיזם - שרות טיפול ואבחון, מרפאת הגיל הרך, מרפאת CBT וכמובן מרפאה של פסיכיאטריה כללית מגיל 6-18.
ישנו גם טיפול יום למתבגרים הפועל במתכונת ייחודית משעות הצהריים עד הערב במטרה לעודד ככל הניתן תפקוד נורמטיבי. המתמחה עובד כפסיכיאטר מטפל במסגרת המרפאות השונות עם הדרכה וליווי של צוות הפסיכיאטרים הבכירים.

 

העבודה בשירות האמבולטורי מאפשרת למתמחה לעבוד באופן עצמאי ולרכוש ידע וניסיון במתן טיפול אמבולטורי בתחומים שונים ומגוונים. בנוסף, למתמחה ניתנת הזדמנות להיחשף לתחומי טיפול שונים ולהתמקצע בתחומים ספציפיים בהם הוא מעוניין. באופן כללי, הטיפול הפסיכיאטרי בנוי מאינטגרציה של טיפול פסיכופרמקולוגי ופסיכותרפיה.

 

כל המתמחים מתבקשים להשתלב בלימודי המשך של פסיכיאטריה של הילד באוניברסיטת תל-אביב. בהדסה מקבלים גם כן, הדרכה אישית בפסיכותרפיה בגישות שונות ולצורך הרחבת הניסיון, משתתפים בהנחיית קבוצות DBT, טיפול משפחתי וכדו'.

 

מחקר במחלקה:
רוב המחקר שנעשה ביחידה הינו בבסיסו מחקר קליני. ד"ר גלילי וד"ר שלו מובילים את המחקר ביחידה בשיתוף עם המעבדה לפסיכיאטריה ביולוגית של פרופ' סגמן.

אז למה לבחור להתמחות אצלנו במחלקת פסיכיאטריה של הילד והמתבגר?

אנו בהדסה מעודדים את המתמחים לפתח תחומי ענין משלהם ותומכים בלימודים והקניית מיומנויות להעשרה. במהלך השנים מתמחים המשיכו להתמקצע בזמן ההתמחות בתחומים ספציפיים כגון טיפול משפחתי וכו'.
במהלך שנות ההתמחות, המתמחה משמש כיועץ פסיכיאטרי במחלקות האשפוז השונות בביה"ח ובפרט במחלקת המטואונקולוגיה ילדים, וכן כיסוי חדרי המיון, עם ליווי של פסיכיאטר בכיר. עבודת הייעוץ תוך שיתוף פעולה עם דיסציפלינות שונות ומגוונות בביה"ח מאפשרת למתמחה לרכוש ידע וניסיון בתחומי רפואה רבים ומקנה למתמחה כלים לתת טיפול מתאים במצבים רפואיים שונים עם ממשק לבריאות הנפש. כמו כן כיסוי חדרי המיון.

 

היקף התורנויות הינו בין 4-5 בחודש, הינם במיון הכללי ומשלבות עבודה עם מבוגרים וילדים כאחד. ניתן לומר שהתורנויות עמוסות מאוד אך נותנות חשיפה קלינית והתנסות משמעותיים מאוד.

 

ועוד בהדסה: במהלך ההתמחות, המתמחה ישתתף בהוראת סטודנטים במסגרת ביה"ס לרפואה של האוניברסיטה העברית ותינתן לו ההזדמנות להתקדם בתחום האקדמי.

יצירת קשר - מתמחים

אנחנו מזמינים אתכם ואתכן להצטרף להדסה. בואו תצטיינו!

יש למלא את כל השדות המסומנים ב-*
שם מלא
ת.ז
טלפון
דוא"ל
מגדר
כתובת מגורים
מצב משפחתי
מקום לימודי רפואה
אם למדת בחו"ל - האם עשית סבבים קליניים בארץ - יש לפרט היכן ומה
אם למדת בבית ספר לרפואה שאינו הדסה - האם עשית סבבים קליניים בהדסה במהלך הלימודים או הסטאז'?
שנת סיום לימודי רפואה
לימודים גבוהים נוספים - תארים ועוד
האם עבדת או התנדבת בתחומי הרפואה (מד"א, עוזר רופא וכו')
היכן ביצעת את הסטאז'
התמחות מבוקשת
להעלאת קובצים יש לצרף: תמונה, מכתב הצגה עצמית עד 250 מילים(רקע, תחומי עניין, חשיפה מקצועית ומה מושך אותך להדסה), עד 2 מכתבי המלצה וחומר רלוונטי נוסף
גודל הקובץ לא יעלה על 3 מגה
Captcha
צירוף צילום ת.ז. (עד 3 מגה)
העלאת קבצים מהמחשב
באפשרותך לעלות קבצים בפורמט png,jpg בלבד (עד 3 מגה לכל קובץ)