הלידה הראשונה

הלידה הראשונה

הלידה הראשונה

הכי הרבה התרגשות, הכי הרבה תשומת לב, הלידה הראשונה - הדר אלבוים, דוברת הדסה

כל לידה היא מיוחדת ושונה. אבל לידה ראשונה מיוחדת אפילו יותר. הכל קורה "בפעם הראשונה" וגם החששות רבים יותר – "האם מה שאני מרגישה הוא תקין?", "מתי לגשת לבית החולים?", "איפה ממלאים את הטפסים?", "הבאתי כל מה שצריך"? בהדסה מבינים לגמרי את הרגשות האלה בהריון והלידה הראשונים – "הנשים שמגיעות ללידה ראשונה מקבלות התייחסות מיוחדת – כפי שבאופן טבעי ראוי שיקרה", מגלה פרופ' שמחה יגל, המנהל את האגף לנשים ויולדות ואחד הרופאים המובלים בארץ ובעולם בתחום. התייחסות המיוחדת הזו היא לא מקרית. בהדסה תקבלי ידון (צמיד) מיוחד בצבע  תכלת שעליו מצוין  שזוהי הלידה הראשונה שלך. זהו סימן בשביל צוות בית החולים להעניק לך קצת יותר תשומת לב, הסברים ואפילו קצת יותר רגישות. קרן שפר, אחות מנהלת חטיבת אם וילד בבית החולים הדסה עין כרם, מסבירה "באמצעות הצמיד כל אנשי הצוות, מחדרי הלידה ועד מחלקות האשפוז, מזהים שזוהי לידה ראשונה ומעניקים את תשומת לב הראויה. ולא סתם – היולדת באמת זקוקה ליחס שונה ותומך בלידה הראשונה בחייה".

28% מהלידות הן לידות ראשונות:

מכלל הלידות בהדסה 28% הן לידות ראשונות. מאחר שהגוף בלידה השנייה כבר זוכרת את הראשונה, לידות ראשונות עשויות להיות ארוכות יותר ומורכבות יותר והצוותים נותנים לכך את הדעת. עם זאת בהדסה מקפידים עדיין שכל יולדת תלד לפי החלום שלה – תוך הבטחת שלומה ושלום העובר קודם כל. הדסה מפעילה לשם כך מערך גדול של יולדות ומלווה אישי ליולדת לאורך כך התהליך ומעניקים הכוונה גם לבן הזוג, שגם זקוק לעיתים להרגעה ולהדרכה.

שיחה עם מיילדת לאחר הלידה:

ליווי היולדת מתחיל עוד בהריון עצמו, בקורסי הכנה ללידה – ישנם קורסים לזוגות, קורסים אישיים, וקבוצות לנשים בלבד שכוללים חמישה מפגשים ואפילו קורס מרתון מקוצר חד יומי וקורס אונליין בו מיילדת מנוסה מקיימת הדרכה  באינטרנט ליולדת לעתיד ובן זוגה. וכמובן שהליווי לא מסתיים לאחר הלידה. בהדסה מפעילים אפשרות עבור היולדות לשוחח עם המיילדת אחרי הלידה, לשחזר את התהליך, ולענות על שאלות או דילמות ולפתור תחושות כמו האשמה עצמית או בלבול. תחום רגיש נוסף במיוחד בלידה ראשונה הוא נושא הנקה. בהדסה כל היולדות נפגשות עם יועצות הנקה לשתי פגישות אישיות ומקבלות בנוסף הדרכה ככל הצורך מהאחיות. ישנם עוד נושאים רבים ואנו בטוחים שגם לך עשויות לעלות לא מעט שאלות הקשורות ללידה. צוות הדסה נמצא כאן בשביל לענות על כולן ולדאוג שתמיד תרגישי כמו מלכה, במיוחד בלידה הראשונה.

זה הזמן להירשם לסיור בחדרי הלידה של הדסה ולקורס הכנה ללידה במועדון יולדות הדסה >> להרשמה

לכתבות נוספות באותו נושא שכדאי לקרוא:

בשעה טובה הגיעה הרגע

רגע אחרי הלידה

להיות אמא

סדר היום במחלקות

התקופה שלאחר הלידה

תזונה לאחר לידה

להתחזק ולחזק את הגוף לאחר לידה

חורף בטוח