טיפים להנקה וחזרה לעבודה

טיפים להנקה וחזרה לעבודה

טיפים להנקה וחזרה לעבודה

חלקכן בטח מתלבטות האם זה בכלל אפשרי וחוששות לקראת החזרה. מניסיון אישי, זה אפשרי ואף כדאי.

לפניכן מספר טיפים להצלחה בשילוב הנקה ועבודה :

1. שאיבה בעבודה - הדרך הטובה ביותר להצלחה היא שאיבה בשעות שאת אינך עם תינוקך. אופציה זו מאפשרת לשמור על אספקת החלב, ולהזין את התינוק בשעות שאינכם יחד.

מספר השאיבות תלוי בגיל התינוק ובהרגלי האכלה שלו. בהתחלה סביר להניח שתצטרכי לשאוב כל 3 או 4 שעות אך יחד עם שילוב המוצקים הכמות תופחת ( למשרה מלאה מדובר על כפעמים בזמן העבודה , בשלב ההתחלתי). המצב האידאלי הוא לשאוב בזמנים שתינוקך היה אמור לאכול ולנסות לשאוב בזמנים קבועים, כך הגוף יתרגל למצב החדש וישמור על ייצור החלב. בחרי במשאבה טובה וחזקה שנוחה לך וזכרי שהזמן הנדרש לשאיבה הוא כ 15 - 20 דק'.

2. בנק חלב - במידה ולא קיימת לך אופציה נוחה לשאוב בעבודה או שאת פחות מתחברת לזה יש לך את האופציה להכין" בנק חלב " מראש , בזמן חופשת הלידה ולשמור לתקופה זו. לחילופין, תוכלי להוסיף שאיבה נוספת בבוקר או בערב לאחר האכלת התינוק.

3. שילוב של הנקה ותחליף חלב - באפשרותך לבחור לא לשאוב במהלך היום , שתינוקך יקבל תחליף חלב בשעות שאינכם יחד וכאשר תפגשו להניק. ההנקה במקרה זה צריכה להיות לפי דרישה ותינוקות רבים משלימים את צורכיהם בשעות שנפגשים שוב עם אימם.
בימים הראשונים תרגישי מלאות ועד שגופך יתרגל מומלץ לרוקן מעט אפילו ידנית רק להקלה.

4. איחסון החלב - את החלב יש לאחסן בשקיות חלב או מיכלים מתאימים לאחסון. מומלץ שאת החלב השאוב תאחסני בתוך קופסא במקרר בעבודה. במידה ואין לך מקררת ניתן לאחסן בצידנית עם קרחון. ממליצה לאחסן בשקיות של 60 מ"ל ו 30 מ"ל כך במידה ותינוקך ירצה תוספת יוכלו לתת לו בקלות , ללא זריקה של חלב מיותר , במקרה הזה בהחלט בוכים על חלב שנשפך :) .

5. מצב הרוח ישתפר מחר -
כמות החלב משתנה מיום ליום, ומצב הרוח משפיע על ייצור החלב ביום קשה יותר , סביר להניח שהשאיבה תהיה קשה באופן יחסי. לכן רצוי שתהיינה מספר שקיות חלב כספייר בגן או בבית למניעת לחץ מיותר.

והטיפ האחרון..

6. מתי לחזור לעבודה - לקראת החזרה לעבודה, מומלץ להשאיר את תינוקך בגן או עם המטפלת מספר ימים לפני החזרה. כך תתרגלו כולכם לסיטואציה החדשה ותאפשרי לעצמך, להגיע ביום הראשון לעבודה רגועה ושלווה יותר . ימים אלו יאפשרו לך גם להרגיל את גופך, לשאיבות בשעות שבחרת כמתאימות עבורך. הימנעי מלחזור לעבודה ביום א בשבוע. מומלץ לחזור ביום שלישי או רביעי, ואז הימים הראשונים, הקשים, יהיו מעטים ככל האפשר לפני שיגיע סוף השבוע.