מחלקת התנדבות ושירות לאומי

מחלקת ההתנדבות והשירות הלאומי של הדסה

בבתי החולים של הדסה מתרחשת פעילות התנדבותית עניפה המתוכללת ע"י מחלקת ההתנדבות של בית החולים. מתנדבי בית החולים, ומתנדבי השירות הלאומי נוכחים ופועלים לטובת החולים והצוותים. ההתנדבות בהדסה הינה בעלת ערך מוסף לפעילות הרפואית והסיעודית בסיוע לצוותים וכן בתרומה ישירה למטופלים ולבני המשפחה בהקלה על חוויית האשפוז בבית החולים.
בנוסף מהווה הדסה כר נרחב לפעילות עמותות חסד וכן התנדבויות חד פעמיות של קבוצות שונות

התנדבות:

התנדבות פרטנית– בהדסה ניתן להשתלב בעבודה התנדבותית במחלקות, מרפאות, מכונים ומשרדים. המתנדבים שלנו מסייעים לצוותים בתיפעול המחלקה, במתן תשומת לב לחולים ובני משפחה. אנו תופרים "חליפה אישית" לכל מתנדב עפ"י העדפותיו וצרכיו.
בבתי החולים של הדסה פועלים מעל 600 מתנדבים

שנת שירות בהדסה:

גרעין החיים המשותפים הוקם באמונה שהקומונה היא "חזון אחרית הימים" של השבטים המעורבים. בחזון אנו רואים ומאמינים ביכולת של שמינסטים אשר יוצאים לחיי העצמאות שלהם לראשונה, לפגוש ולחיות ביחד עם שמיניסטים שגדלו במקום, בחברה ובאמונה שונה משלהם, אך מתוך שונות זו אנו רואים בשנה הזו יצירה חשובה ומשותפת, אשר עונה על צו השעה בחברה הישראלית, השוויון, הלמידה, הרצון ללמוד אחד מהשני ולאחד את החיים שלנו למקום אשר מאפשר כבוד הדדי ויכולת למידה האחד מהשניה.
 הדסה בשיתוף עם תנועת הצופים מפעילה קבוצת צעירים בשנת השירות לפני צבא 9המשולבים על ידי ביה"ס לילדים בהדסה. הש"שינים מתנדבים בבית חולים הדסה ולוקחים חלק מהצוות המקצועי, החינוכי של המורים בבית הספר אשר פועל בבית חולים. הם מחולקים למחלקות בבית חולים ושם עושים עבודה חינוכית עם החולים. בהתנדבותם הם עוברים בין המחלקות השונות ויוצרים קשר אישי עם המטופלים וגם קשר קבוצתי, על ידי הפעלת משחקים במחלקה, פעילויות מגוונות כמו יצירה, אפיה, אומנות, מוזיקה; ובכך מנסים לגשת לכמה שיותר מטופלים ומשפחתיהם בכדי להנעים את זמנם בתוך הבית חולים.

שירות לאומי בבתי החולים:

בבתי החולים של הדסה משובצים 170 מתנדבות ומתנדבי שירות לאומי. מתנדבי השירות הלאומי שלנו מכל גווני הקשת של החברה הישראלית: דתיים וחילונים, ותיקים ועולים חדשים, יהודים וערבים, ואוכלוסיות מיוחדות. תפיסת העולם שלנו הינה שלכל אחת ואחד ישנו התפקיד המתאים עבורו בבית החולים.