המחלקה לפתולוגיה הדסה

המחלקה לפתולוגיה הדסה

המחלקה לפתולוגיה במרכז הרפואי הדסה מספקת שירות אבחוני בתחומי הפתולוגיה הניתוחית והביופטית (surgical pathology) ובציטולוגיה לשני בתי החולים של הדסה, וכן מבצעת נתיחת גויות לשם קביעת סיבת המוות. כל האיברים והרקמות שנכרתים בניתוח או בביופסיה בחדרי הניתוחים של הדסה, וכן כל הביופסיות שמבוצעות במרפאות החוץ או מחוץ להדסה ונשלחות לבדיקה בהדסה, נבדקות ומאובחנות על ידי רופאי המחלקה. המחלקה בודקת גם דגימות ציטולוגיות מנוזלי גוף, משטחי PAP וביופסיות מחט עדינה (FNA).

על סמך הממצאים רופאי המחלקה לפתולוגיה מספקים אבחנה שתאפשר את המשך הטיפול או הבירור הרפואי. במחלקה ישנה יחידה לפתולוגיה של מחלות מולקולריות, המסייעת להערכה גנטית לסיכון משפחה למחלות תורשתיות. בנוסף מומחי המחלקה מספקים חוות דעת שנייה על בדיקות פתולוגיות שבוצעו במוסדות אחרים.

המחלקה לפתולוגיה בהדסה מצויידת בכל הציוד הדרוש לבצוע בדיקות ציטופתולוגיות, היסטופתולוגיות, היסטוכימיות, אימונוהיסטוכימיות, אימונופלורסצנטיות , אלקטרון-מיקרוסקופיות וכן מגוון בדיקות מולקולריות לאבחון סרטן ובכללן ריצוף עמוק של גידולים והיברידיזציה תוך-תאית. מעבדות המחלקה מבצעות בנוסף מכלול של בדיקות אבחוניות מיוחדות לביופסיות שריר, עצב היקפי וביופסיות כליה וכבד.

פרטי קשר

כתובת

כתובת

הדסה עין כרם, בניין ראשי, קומה 1
שעות פעילות

שעות פעילות

המכון פועל בין השעות 09:00-15:00

דוא'ל מחלקה עין כרם

דוא"ל מחלקה עין כרם

טלפון

טלפון