אודות המרכז

מרכז הדסה רימון גוף-נפש פוריות הוא פרויקט מודל שמטרתו לתת תמיכה נפשית לנשים המתמודדות עם אתגרי פוריות, ללא עלות. מטרתנו היא להפחית את רמת המתח והדיכאון בקרב נשים המנסות להרות וכך לשפר את סיכויי הפוריות שלהן. המרכז ממוקם בהדסה הר הצופים.

טיפולי פוריות גובים מחיר נפשי ופסיכולוגי עצום מנשים. כדי לתת תמיכה לנשים אלה, מרכז רימון מספק מגוון טיפולי גוף-נפש. נשים העוברות טיפולי פוריות יכולות לבחור מתוך המגוון הזה את הטיפול שמתאים להן. אנו מציעים בין היתר טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT), סדנאות גוף-נפש, יוגה תומכת פוריות, וטיפול תומך לקהילות בעלות מאפיינים וצרכים מיוחדים. כל מטופלת נפגשת באופן אישי עם יועצת פוריות והיועצת מציעה לה ממגוון האפשרויות לתמיכה נפשית שהארגון נותן. ברחבי העולם מתקיימות תכניות כגון זו, בין היתר בבוסטון, בלוס אנג'לס ובלונדון, אולם קרן גפן מפעילה את התכנית הראשונה מסוגה בישראל.

יוגה לפוריות במרכז רימון - כל יום ראשון בשעה 9 בבוקר בבית ריקליס הדסה הר הצופים, סיגלית ראובינוף, מדריכת יוגה מומחית מעבירה שיעור לנשים מאותגרות פוריות.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) הוא שיטת טיפול מוכרת היטב ומבוססת אמפירית. היא משמשת לפתרון מגוון בעיות ומחלות, כמו דיכאון, חרדה, הפרעות אכילה ובעיות בזוגיות. הטיפול מפחית חשיבה שלילית ורגשות שליליים, ועוזר בפתרון בעיות ובהפחתת מתח. המחקר היום מצביע על קשר ישיר בין CBT להפחתת מתח ולפוריות. טיפול CBT מוצלח משפיע באופן נהדר על נשים העוברות טיפולי פוריות. בתוך מספר שבועות, המתח יורד והסיכוי להיכנס להיריון עולה. יוגה רסטורטיבית משפיעה גם היא על הפחתת מתח בקרב נשים המתקשות להרות ועוזרת להן לממש את מלוא פוטנציאל הפוריות שלהן.

מרפאת הפוריות בהדסה הר הצופים קיבלה מועמדות לפרס "מרכזים למצוינות" בבית החולים הדסה בזכות הגישה ההוליסטית הנהוגה במרכז רימון. ראו קישור לסרט על מרכז רימון

מרכז רימון בתקופת הקורונה

בזמנים אלו של ריחוק חברתי, רימון מושיטה לך יד

נשים רבות מיואשות מהקפאת טיפולי הפוריות והגדרתם "כטיפול לא חיוני".

מרכז רימון מתחדש ומתאים את עצמו לנסיבות.

צוות רימון מייצר תכניות חדשות באופן מתמיד, על מנת לשקף את הצרכים של קהילת מאותגרי הפוריות.
מרכז רימון מוצף יותר מתמיד בבקשות לעזרה והצוות המסור שלנו הכולל רופאות, פסיכולוגיות, עובדות סוציאליות ומדריכות יוגה נעזר בכל האמצעים האפשריים כדי לענות לצרכים ולתקשר.
אנו מציעות סדנאות CBT לפוריות, שיעורי יוגה לפוריות, "טפינג", תזונה, טיפול אישי באמצעות שיחות טלפון, זום, יוטיוב ועוד.
אנו עוזרות לנשים ללמוד לחיות ברגע, להתמקד בחיובי, לקחת שליטה על מה שהן יכולות ולהבין שזהו מצב זמני שיחלוף.

ליצירת קשר ולהשתתפות בפעילויות שלנו אנא שלחו מייל לד"ר קרן פרידמן, מנהלת המרכז [email protected]