מרכז לנשים צעירות עם סרטן השד

תכנית צעירות

לקבל אבחנה של סרטן השד בכל גיל זה קשה.

הקמנו עבורך את תכנית לצעירות כי את נמצאת בתקופה עמוסה בחיים עם לימודים, עבודה, זוגיות, ילדים קטנים והכל טרי ובבנייה. אנחנו כאן להקל עליך כמה שאפשר ונעשה את המקסימום לעזור לך.

הזמן מהאבחנה ועד קבלת תוכנית טיפול מפורטת הוא קשה גם פיזית וגם נפשית.

הרבה פעמים בזמן הזה נדרשים הרבה בירורים ובדיקות ויש אי וודאות שמלווה אותך לאורך כל התורים האלה. אנחנו יודעות שחוסר הוודאות הזה וההמתנה הם לא פשוטים ולכן אנחנו איתך במעקב אחר התורים ותוצאות הבדיקות.

אחרי קבלת תוכנית טיפול, חשוב מאוד להיות קשובה לרופא.ה ולשאול את השאלות אם משהו אינו ברור. לכל מטופלת יש את התוכנית שתואמה עבורה מבחינת הטיפול, לכן אם את מתייעצת עם חברה/מכרה התוכנית שלה שונה משלך.

 

ריכזנו עבורך מספר טיפים להתארגנות כמטופלת:

  • כדאי להכין קלסר עם כל המידע הרפואי הרלוונטי ולהביא אותו לכל ביקור אצל רופא.ה (יש להטמיע את הדיסקים של בדיקות ההדמיה שנעשו מחוץ לבי"ח הדסה).
  • חשוב לשמור על קשר רציף עם רופא המשפחה והסניף שלך בקופ"ח. הם עוזרים עם מרשמים, הפניות להתחייבויות, בדיקות דם וכו'. גם חשוב שהרופא.ה שלך ייציינו שאת מטופלת אונקולוגית במערכת קופת החולים.
  • לפני כל ביקור אצל רופא.ה כדאי לרשום את כל השאלות שיש לך. אפילו כדאי לרשום אותן ברגע שהן עולות לך בראש ולא לחכות ליום לפני התור. כדאי לעבור על הרשימה לפני שיוצאים בסוף הביקור.
  • אחרי כל ביקור אצל רופא.ה כדאי לעבור על סיכום הביקור שלך ולתאם את מה שהורפא.ה בקשו. אם יש שאלות נשמח לעבור על הסיכום איתך כשאת יוצאת מהרופא.ה או בטלפון. גם כדאי לתת סיכום ביקור ראשון וסיכום בכל עת שינוי טיפול לרופא משפחה.
  • את התורים רצוי לקבוע מראש. אם רופא.ה אומר.ת לך שתצטרכי בדיקות אחרי סיום טיפול, תבקשי הפניה כבר עכשיו שתוכלי לקבוע ולשריין מועד מראש. תמיד קל יותר להזיז תור מאשר לקבוע משהו שלא קיים במערכת. גם כדאי לשאול כמה זמן לוקח כל סוג בדיקה והמיקום שלה.
  • שימי לב להוראות מיוחדות בזימוני התורים. אם לא ציינו הנחיות מיוחדות אנא בררי עם זימון תורים או מהמזכירה ולוודא שאין הכנה מיוחדת לפני הבדיקה.
  • מומלץ לבוא עם מלווה לכל פגישה ראשונה ולפגישה על החלטות טיפול או מתן תשובות. אם את כבר היית בסוג ביקור/בדיקה ואת מרגישה שאין צורך בליווי, אז אין צורך.
  • תשאלי את המזכירה בדלפק קבלה אם כדאי שתצטרפי להדסה שלי, זה נותן גישה לתיק הרפואי בתוך ביה"ח וגם נותן הנחה לחניה. היא תוכל לעזור לך להצטרף בפעם הראשונה ולהדפיס אישורים לחניה.

 

לכתבות נוספות באותו נושא שכדאי לקרוא:

דימות השד: מדוע, כיצד, מתי?

חידושים בטיפול בסרטן השד

שחזור שד ומיקרוכירורגיה

מגמות בכירורגיה של השד

הרקע הגנטי לסרטן שד

סרטן שד אצל מטופלות צעירות

מתאמות השד בהדסה איתך ולמענך

התמיכה הנפשית בהדסה למתמודדות עם סרטן השד

על תזונה וסרטן השד - כי זה גם בידיים שלך

פרטי קשר

כתובת

כתובת

הדסה עין כרם, בניין אשפוז עגול, קומה 3
שעות פעילות

שעות פעילות

יש לוודא את זמני המרפאות עם קביעת התור

מייל

מייל

טלפון

טלפון

מרכזת תוכנית צעירות: עליזה