רופא מהדסה לובש את מדי צה״ל בפעם הראשונה בחייו

ד״ר מארק רומיין עלה לארץ ישראל עם משפחתו לפני 12 שנים, כשהיה בן 31 .
הוא נולד וגדל בדרום אפריקה, שם למד רפואה והתמחה בטיפול נמרץ ומאוחר יותר ברפואה פנימית - בנפרולוגיה (תחום הטיפול במחלות הכליות).
עם עלייתם ארצה, השתקעו מארק ורעייתו עם שלושת ילדיהם בירושלים והוא השתלב במרכז הרפואי הדסה כרופא ביחידה לטיפול נמרץ.
לאורך השנים טיפל ד״ר רומיין באלפי חולים בהדסה, בהם פצועי פיגועים אשר הגיעו אל היחידה לטיפול נמרץ כשהם במצב קשה ועברו תחת ידיו המסורות, נפגעי טראומות, תאונות דרכים קשות ופציעות מורכבות. רבים מהם חייבים לו את חייהם, כאשר יחד עם הצוותים השונים בהדסה טיפל בהם והשיב להם את חייהם כפי שהכירו טרם הפגיעה.
אל המשלחת הישראלית של צה״ל לטורקיה, התבקש להצטרף כמה שבועות לאחר שחבר ליחידת בית חולים שדה של צה״ל, במסגרתה הוא אמור לבצע שירות מילואים, לראשונה בחייו.
״בדיוק כשהתנדבתי ליחידה ארעה רעידת האדמה הקשה בטורקיה, שגבתה חיים רבים ופגעה באלפים. כשפנו אליי מצה״ל וביקשו שאתכונן ליציאה כדי לפעול בבית חולים שדה שהמדינה מקימה שם, חשתי גאווה עצומה על כך שאהיה אחד מנציגי מדינת ישראל במקום הזקוק לנו, אבל זה באמת היה כאין וכאפס לעומת הגאווה וההתרגשות שאחזו בי כשלבשתי - לראשונה בחיי, את מדי צה״ל.
התמונה הזו, מסכמת הכל גם ללא מילים.
היא אוספת אליה את 12 השנים האחרונות, במהלכן עשיתי עלייה, עברתי תהליך קליטה ונטמעתי בחברה הישראלית ובבית המקצועי האמיתי שלי - הדסה.
ברגע שלבשתי את המדים, הגשמתי את החלום שלא מומש עד כה - לשרת את המדינה ולתרום בשירות בצה״ל, כי עליתי לארץ בגיל מבוגר מדיי לגיוס.
תחושת השייכות והחיבור הייתה מטורפת.
אני נמצא היום על אדמת טורקיה כשליח של מדינת ישראל, ומסייע כרופא טיפול נמרץ.
אנו מטפלים במסגרת המשלחת בילדים ובמבוגרים שחולצו מן ההריסות, ובימים האחרונים גם בחולים כרונים אשר זקוקים לטיפול רפואי עקב מחסור בתשתיות ובמיכשור.
בנוסף להתמחות בטיפול נמרץ אני גם מומחה בנפרולוגיה (מחלות כליה)
ואתמול יחד עם אח נוסף, הצלחנו לחבר את מכשיר הדיאליזה והחזרנו אותו לפעילות.
הבוקר כולנו התרגשנו מאוד, כשילד פצוע ובודד בו טיפלנו, סוף סוף מצא את אימו.
הוא היה בטוח שאיבד אותה אבל מצאו אותה בבית חולים אחר והם שוחחו עכשיו בוידאו. כולנו שמחנו, זה היה עוצמתי מאוד״.
 
 
לכל החדשות והאירועים