המרכז לטיפול ומניעת שבץ מוחי הדסה עין כרם

המרכז לטיפול ומניעת שבץ מוחי הדסה עין כרם

מרכז השבץ מעניק שירות למבוגרים הסובלים ממחלות של כלי הדם המוחיים כולל שבץ איסכמי הנוצר מחסימת כלי דם תוך או חוץ מוחיים ודימומים מוחיים משלב האבחון הראשוני ועד להערכה ומניעה משנית של חולים עם אירועים מוחיים. צוות המרכז מלווה את החולים החל מאשפוז ביחידה לטיפול נמרץ בחולי שבץ ובהמשך ביחידת השבץ ודרך האשפוז במחלקה הנוירולוגית. מטרת הטיפול היא לייצב את מצב החולה ולמנוע אירועים מוחיים תוך שמירה על רמת תפקוד ובריאות כללית מרבית עם דגש על ניסיון להגיע לעצמאות תפקודית.

מרכז השבץ בהדסה מציע שירותים מגוונים לחולים מאושפזים ואמבולטוריים, הניתנים ע"י צוות המרכז, בחסות המחלקות לנוירולוגיה, טיפול נמרץ נוירולוגי ונוירוכירורגיה, ובשיתוף הדוק עם מחלקות ושירותים נוספים בבית-החולים כגון מחלקת הדימות ומחלקת השיקום.
 

שירותי יחידת השבץ המרכז לאבחון וטיפול שבץ

טיפול רפואי בזמן האשפוז החריף בשל השבץ – טיפולים אילו מתבצעים עם הגיע המטופל לחדר המיון. המערך הקיים כיום בהדסה מטפל בכ 1000 מטופלים מידי שנה ומספר הפונים עולה מידי שנה. הטיפול שניתן בשלב החריף של השבץ הוא המתקדם בעולם וכולל מתן תרופה תרומבוליטית (tPA) לפתיחת החסימה העורקית וצנתורי מוח דחופים לשליפת הקריש החוסם בחולים המתאימים לטיפול זה תוך שימוש בטכנולוגיות ההדמיה המתקדמות ביותר. יודגש כי המרכז בהדסה הוא הראשון שהחל לפתח ולטפל בשיטות אילו בארץ והוא המרכז המוביל בארץ לטיפול בשבץ מוחי כאשר עד היום טופלו בהצלחה במרכזנו אלפי חולים ואחוז החולים שטופלו בטיפול מציל חיים שכזה במרכזנו הוא הגבוה בארץ. פירות ניסיוננו רב השנים פורסמו ומפורסמים תדיר בספרות העולמית עם הבאת הכבוד הראוי למדינה ולמוסד.

הטיפול בחולי השבץ ממשיך ביחידה לטיפול נמרץ שבץ ואח"כ ביחידת השבץ ובמהלך האשפוז אנו דואגים לייצב את מצב החולה ולברר את סיבת השבץ ע"מ להתאים לכל מטופל את הטיפול המונע היעיל ביותר למניעת הישנות.
ביחידת השבץ מאושפזים גם מטופלים לאחר אירוע מוחי חולף ובהם אנו מבררים את הסיבה לאירוע הזה ומוודאים קבלת טיפול מותאם לכל חולה כדי למנוע את האירוע המוחי עצמו.
כמו כן אנו מאשפזים חולים עם מחלות של ורידי המוח (סינוס תרומבוזיס) ומבררים מה הייתה הסיבה לחסימה זו האם גנטית (קרישתיות יתר) דלקתית (למשל מחלת בכצ'ט) או אחרת (למשל דהידרציה קשה) ומתאימים לכל חולה טיפול מותאם לפתיחת החסימה (למשל צנתור או נוגדי קרישה) כדי לטפל בבעיה ולמנוע הישנות התופעה.

לאחר האשפוז מתקיים מעקב סדיר במרפאת השבץ שמטרתו היא למנוע אירועי שבץ נוספים ולסייע לנפגעי השבץ לקבל את הטיפול השיקומי והסוציאלי המיטבי.
בנוסף, במרפאת השבץ אנו עוסקים במתן שירותי אבחון והערכת סיכון לשבץ מוחי לאחר אירועים מוחיים חולפים ואירועי שבץ. כמו כן אנו מעריכים ומטפלים בסיבוכי שבץ כגון התקפי אפילפסיה לאחר שבץ.

פרטי קשר

כתובת

כתובת

הדסה עין כרם, בניין דוידסון, קומה 9.
שעות פעילות

שעות פעילות

יש לוודא את ימי ושעות הפעילות במרכז לזימון תורים.

מרכז לזימון תורים

מרכז לזימון תורים