פסיכיאטריה

התמחות במחלקת פסיכיאטריה

המחלקה הפסיכיאטרית במרכז הרפואי הדסה פועלת בבי"ח כללי ובתור שכזו, היא מיועדת לאבחון ולטיפול באנשים הסובלים מתחלואה נפשית משולבת עם תחלואה גופנית. חלק הארי של המאושפזים במחלקה הינם אנשים הנמצאים במשבר חיים ראשון, אנשים המגיעים לאבחון במצבים נפשיים וגופניים מורכבים אשר לא נמצא להם פתרון בקהילה, אנשים המציגים הפרעה רגשית והתנהגותית כתוצאה מבעיות נוירולוגיות, נוירוכירורגיות, או אנדוקרינולוגיות ואנשים במצבים פסיכיאטרים עמידים לטיפול אשר לא מצאו מענה במסגרות אחרות.

במקביל קיימת במחלקה הפסיכיאטרית בהדסה יחידת אשפוז לנשים (בעיקר) הסובלות מהפרעות אכילה.

המחלקה הפסיכיאטרית בהדסה הינה מחלקה דינאמית עם תחלופה גבוהה של מאושפזים ומיעוט מקרים ממושכים וכרוניים. בנוסף למחלקה האשפוזית המלאה, קיימת במסגרת השירותים הפסיכיאטריים בהדסה יחידה לטיפול יום בהפרעות אכילה המונה 15 עמדות.

השירות האמבולטורי בהדסה מספק שירותי אבחון וטיפול במגוון רחב של בעיות נפשיות, גם כאן עם דגש על מצבים הזקוקים ליכולות הרפואיות של בי"ח כללי. במערך פועלת מרפאה פסיכיאטרית "קלאסית", ובנוסף לה מרפאה המתמחה בהפרעות אכילה, מרפאה המתמחה בטיפול בבעיות בריאות הנפש של האישה, ומרפאה נוירופסיכיאטרית (נופ"ר), בה מתקיים שיתוף פעולה בין מומחים מהדיסציפלינות הפסיכיאטריות, הנוירולוגיות והנוירוכירורגיות.

בנוסף לאלו, כמו כן, פועלת יחידה אמבולטורית לגרייה וטיפול בדיכאון עמיד.

אז למה לבחור להתמחות אצלנו במחלקת פסיכיאטריה?

במסגרת המרפאות הפסיכיאטריות בהדסה נעשה שימוש בטכניקות טיפול מגוונות ובפרט ניתן דגש על טיפול קוגניטיבי התנהגותי, ובמסגרת השירותים הפסיכיאטריים בהדסה אנו מפעילים בי"ס דו-שנתי להכשרת מטפלים בשיטה זו, המוכר ע"י איט"ה.

 

המחלקה הפסיכיאטרית בהדסה מוכרת להתמחות מלאה בפסיכיאטריה של המבוגר.

יצירת קשר - מתמחים

אנחנו מזמינים אתכם ואתכן להצטרף להדסה. בואו תצטיינו!

יש למלא את כל השדות המסומנים ב-*
שם מלא
ת.ז
טלפון
דוא"ל
מגדר
כתובת מגורים
מצב משפחתי
מקום לימודי רפואה
אם למדת בחו"ל - האם עשית סבבים קליניים בארץ - יש לפרט היכן ומה
אם למדת בבית ספר לרפואה שאינו הדסה - האם עשית סבבים קליניים בהדסה במהלך הלימודים או הסטאז'?
שנת סיום לימודי רפואה
לימודים גבוהים נוספים - תארים ועוד
האם עבדת או התנדבת בתחומי הרפואה (מד"א, עוזר רופא וכו')
היכן ביצעת את הסטאז'
התמחות מבוקשת
להעלאת קובצים יש לצרף: תמונה, מכתב הצגה עצמית עד 250 מילים(רקע, תחומי עניין, חשיפה מקצועית ומה מושך אותך להדסה), עד 2 מכתבי המלצה וחומר רלוונטי נוסף
גודל הקובץ לא יעלה על 3 מגה
Captcha
צירוף צילום ת.ז. (עד 3 מגה)
העלאת קבצים מהמחשב
באפשרותך לעלות קבצים בפורמט png,jpg בלבד (עד 3 מגה לכל קובץ)