פרופ' איתי שביט מונה למנהל אגף הילדים במרכז הרפואי הדסה


פרופ' איתי שביט, ממובילי תחום רפואה דחופה בילדים בישראל, הוא בוגר הפקולטה לרפואה של הטכניון. בהמשך התמחה ברפואת ילדים במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה, וביצע התמחות-על ברפואה דחופה ילדים (pediatric emergency medicine) בקלגרי, קנדה.

בתפקידו האחרון כיהן פרופ' שביט כמנהל המחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) ילדים במרכז הרפואי רמב"ם, וכיו"ר ועדת המחקר של אגף הילדים.

פרופ' שביט הוא ממקימי מקצוע הרפואה הדחופה בילדים בישראל, ומהתורמים להפיכתו להתמחות-על מוכרת. במחלקתו ברמב"ם הוכשרו רופאים רבים למומחים בתחום זה, וחלקם הפכו למנהלי מלר"ד בעצמם. פרופ' שביט מכהן כיו"ר החוג לרפואת ילדים דחופה מטעם המועצה המדעית של הר"י.

בטכניון פרופ' שביט שימש כיו"ר החוג לרפואה דחופה. הוא בנה והוביל קורסי לימוד בשלב הפרה-קליני והקליני של תכנית הלימודים, ועסק הן בהוראה קלינית והן בהנחיית עבודות מחקר לתוארMD בטכניון ולתארי PhD ו- MAבאוניברסיטת חיפה. פרופ' שביט הקים בטכניון את מעבדת הסימולציה של הפקולטה לרפואה כמעבדת מחקר. כפועל יוצא הוא זכה בשנת 2015 לתעודת הוקרה מטעם הפקולטה לרפואה על תרומה יוצאת דופן בהוראת סטודנטים.

פרופ' שביט מוביל את ISPERN, קבוצת המחקר של החוג לרפואת ילדים דחופה. מחקריו מתמקדים בתחום של כאב פרוצדורלי בילדים (acute procedural pain), טכנולוגיות מתקדמות בהחייאת ילדים, וניתוח אפידמיולוגי של מצבים פדיאטריים דחופים.

הוא פירסם מעל ל-120 מאמרים בספרות העולמית, בעיתונים מדעיים מהשורה הראשונה כדוגמת:
, JAMA Pediatrics, Pediatrics, Annals of Emergency Medicine, JAMA
ו-Resuscitation.

עם כניסתו לתפקיד אמר פרופ' שביט שהציטוט של לואי פסטר הוא זה שמוביל את דרכו המקצועית:

"כשאני ניגש לילד אני חש כלפיו חיבה עבור מה שהוא היום, וכבוד עבור מה שהוא אולי עתיד להיות"מנכ"ל הדסה, פרופ' יורם וייס, ברך את פרופ' שביט עם הצטרפותו אל המרכז הרפואי. "איתי הוא נכס אמיתי, קודם כל עבור הילדים ובני המשפחות שלהם, אך גם עבור הצוותים בכל המחלקות שאותן הוא יוביל. מקצועיותו המשולבת בחדות אבחנה, באנושיות וחמלה ובפיתוח תחום רפואת הילדים בארץ לאורך העשורים האחרונים, עומדות לזכותו ואני בטוח כי יעשה בהם שימוש נהדר ואיכותי גם בהדסה".

פרופ' איתי שביט