יחידה לשיקום רצפת אגן

יחידה לשיקום רצפת אגן

תחום רצפת האגן עוסק בבעיות שונות ברצפת האגן- אזור המורכב משרירים ומרקמות חיבור הנמצא בחלק התחתון ביותר של חלל הבטן. ליקויים תפקודיים ברצפת האגן נפוצים יותר בנשים אך קיימים גם בגברים והם כוללים: קושי בשליטה על סוגרים, תכיפות ודחיפות במתן שתן, צניחת איברי האגן, כאבים בקיום יחסים, עצירות ועוד.

גורמי סיכון לליקויים אלו כוללים בין היתר- הריונות, לידות, גיל ומצבי בריאות שונים המערבים את מערכת הרבייה, מערכת השתן, מערכת העיכול ומערכת העצבים.

כמו שרירים רבים בגוף, השרירים שנמצאים ברצפת האגן הם שרירים רצוניים וניתן לשקם אותם באמצעות חיזוק, גמישות, הגדלת סיבולת ועוד.

במחלקה לפיזיותרפיה של הדסה, מועסקים פיזיותרפיסטים שעברו הכשרה ייחודית ומקיפה לטיפול ברצפת אגן אצל נשים וגברים במגוון המצבים השונים. הטיפולים מתקיימים בחדר סגור, בפרטיות מלאה ובשל הרגישות הגבוהה ישנה אפשרות לבחירת פיזיותרפיסטית או פיזיותרפיסט.

בהגיעכן למרפאה תעברו ראיון מקיף, בדיקה והתאמת טיפול אישי לפי ממצאי הבדיקה. בנוסף ישנו צוות שהוסמך לטיפול בבעיות רצפת אגן בילדים.

טיפולים לרצפת האגן ניתנים בכל המסגרות השיקומיות, כמו גם למטופלים שאינם מאושפזים. הפיזיותרפיסטים שלנו עובדים בצמוד ובשיתוף פעולה מלא עם צוות רב-מקצועי: גינקולוגים, סקסולוגים, גסטרואנטרולוגים וכירורגים - כולם מטובי המומחים של הדסה, והכול לטובת השגת תוצאות טיפוליות מיטביות. חשוב לדעת, שמירה על תרגול עקבי ורציף עשויה לפתור בעיות אלו ולשפר את איכות חייכם במידה רבה.