לראשונה בצפון העיר, בהדסה הר הצופים: יחידה לאשפוז יום אונקולוגי למבוגרים

היחידה לאשפוז יום אונקולוגי למבוגרים שהחלה לפעול בימים אלה בהדסה הר הצופים, נותנת מענה נוסף לתושבי ירושלים רבתי הנזקקים לטיפול אונקולוגי ממושך.


אשפוז יום אונקולוגי הוא מערך המשרת עשרות מטופלים הנזקקים לטיפולים שונים או לפרוצדורות שאינן דורשות אשפוז.
בית חולים הדסה מפעיל מזה מספר עשורים את "מכון שרת" בבית החולים הדסה עין כרם, המוביל בעיר את הטיפולים בחולים האונקולוגים, מחלקות אשפוז ואשפוז יום, רדיותרפיה ומרפאות. בשנים האחרונות מפעיל בית החולים בנוסף מרפאה אונקולוגית בבית החולים הדסה הר הצופים ובימים אלו הרחיב את שירותיו ונפתחה לראשונה בהדסה הא הצופים היחידה לאשפוז יום אונקולוגי למבוגרים.

ד"ר סלאח עזאם, רופא אונקולוג בכיר, מנהל השירות האונקולוגי בהר הצופים ומנהל השירות החדש: "בבית החולים הדסה אנו שמים את המטופל במרכז וחושבים כל העת איך להקל עליו כמה שיותר בתהליך בדרך להחלמה. חולים אונקולוגים אשר מקבלים טיפולים על בסיס שבועי צריכים להגיע לבית החולים לעיתים תכופות. במטרה להנגיש ולהרחיב יותר את השירות האונקולוגי פתחנו את היחידה לאשפוז יום המטואונקולוגי בהדסה הר הצופים, בו יתאפשר למטופלים רבים לקבל את הטיפול לו הם נזקקים, כמו טיפולים כימותרפיים, על ידי צוותי הרפואה המקצועיים בתחום".

"כבר מספר שנים אנו מפעילים בבית החולים הדסה הר הצופים מרפאה אונקולוגית", מספר פרופ' אהרון פופובצר, מנהל מכון שרת לאונקולוגיה בבית החולים הדסה, "במרפאה זו פועלים ארבעה רופאים בכירים העוסקים במגוון תחומים. אנו גאים ומתרגשים לפתוח בנוסף למרפאה את היחידה לאשפוז יום שתיתן אפשרות לחולים אלו ולחולים נוספים לקבל טיפול כוללני קרוב לביתם .
מערך אשפוז יום יפעל 5 ימים בשבוע ויוכל לקלוט כ- 30 מטופלים ביום, תחת השגחה צמודה של רופאינו המנוסים. אנחנו כל העת עומלים להקל על


לראשונה בצפון העיר, בהדסה הר הצופים: יחידה לאשפוז יום אונקולוגי למבוגרים

המטופלים שלנו ולהנגיש להם את השירותים על מנת שיקבלו את הטיפול וחווית הטיפול הטובה ביותר".
מירה ש', בת 58, הייתה בין המבקרים הראשונים ביחידת אשפוז יום החדשה. "אני מתגוררת בשכונת רמות ועבורי להגיע לכאן כדי לקבל את הטיפול במשך 3 שעות זה ממש קרוב לבית. פתאום ללא פקקים ונסיעה ארוכה אני יכולה לסיים עם הטיפול וצ'יק צ'ק להיות עם הילדים בחזרה. כבר הרבה שנים שאני שואלת למה לתושבים באזור שלנו שחולים בסרטן אין אפשרות לעשות טיפול יום במקום קרוב לבית. היום הבנתי עד כמה זה משמעותי". לכל החדשות והאירועים בהדסה