אונקולוגיה

התמחות במחלקה לאונקולוגיה

מכון שרת לאונקולוגיה במרכז רפואי הדסה היינו המרכז הכוללני לסרטן הראשון בארץ.
המכון נותן מענה לכל צרכי חולי האונקולוגיה ומאגד בתוכו יחידת קרינה משוכללת, יחידה לטיפולים כימותרפיים, ביולוגים ואימונותרפיים, מחלקת אשפוז ומרפאות חוץ.
עבודה בשיתוף פעולה קליני ומחקרי מתבצעת על בסיס יומיומי אל מול כל המקצועות ובעלי התפקידים השונים במרכז הרפואי הדסה ובית ספר לרפואה של האוניברסיטה העברית, במקביל להתמקצעות ייעודית של צוותים אונקולוגים לטיפול בכל סוג של גידול.
המכון לאונקולוגיה מציע מחקרים חדשניים בכל התחומים וכן פעילות מחקרית בינלאומית נרחבת בשיתוף עם מוסדות רפואיים בארץ ובעולם. פעילות זו כוללת מחקרים קליניים, המאפשרים חשיפה לטיפולים חדשניים עוד בשלבי הפיתוח שלהם.
 

אז למה לבחור להתמחות אצלנו במחלקה האונקולוגית?

  • גיוון ועצמאות – בניגוד למרבית ההתמחויות, המתמחה באונקולוגיה אינו מבלה את כל ההתמחות במחלקה בלבד. ההתמחות מחולקת לעבודה במחלקה, רדיותרפיה, רוטציה בפנימית, אשפוז יום אונקולוגי ומיון אונקולוגי. בנוסף בחלקה השני של ההתמחות כל מתמחה פותח מרפאה שבה מטפל בחולים החל מרגע האבחנה של מחלה הסרטן. זאת כולל החלטה על טיפולים אונקולוגיים ונלווים, בירור גנטי פתולוגי ומולקולרי, ליווי צמוד של החולה ומשפחתו, השתתפות במחקר קליני וכדומה. זאת בליווי וחניכה של רופא בכיר מהמכון.
  • מנעד חולים – המתמחה באונקולוגיה נחשף אל מנעד רחב של חולים וזוכה לטפל במגוון מחלות סרטן, גם נדירות. החל ממטופלי סרטן ערמונית או שד מקומי כשמטרת הטיפול היא ריפוי, דרך חולה סרטן גרורתי, המקבל טיפול פעיל ולבסוף, אף במטופלים שאינם תחת טיפול אונקולוגי פעיל ולמעשה נמצאים תחת טיפול תמיכתי / הוספיס. המתמחה שותף מחד בסיפוק והאושר המגיע מטיפול בחולה שהבריא מסרטן ומנגד בזכות הנשגבת בליווי חולה ומשפחתו בתהליך פרידה ומוות כאשר מדובר בחולה סופני.
  • חשיפה מולטי-דיסציפלינארית – קיימת עבודה רציפה מול מרבית הדיסציפלינות בבית החולים, באופן שלא קיים במחלקות אחרות, הן בישיבות משותפות והן בעבודת היומיום במחלקה ובמיון. זאת, החל מאבחון וניהול שבר פתולוגי או לחץ על חוט השדרה מול אורתופדיה, דרך טיפול בחולה הסובל ממאירות דרכי עיקול ושד מול כירורגיה כללית וכלה בניהול וטיפול בתסמינים נוירולוגיים על-רקע גרורות מוחיות מול נוירולוגיה. בנוסף, קיימת גם עבודה משותפת עם מקצועות כירורגיה קטנה כגון אא"ג באבחון וטיפול בגידולי ראש צוואר ואורולוגיה באבחון וטיפול בגידולי כיס שתן, ערמונית וכליה. למעשה בחלקה השני של ההתמחות בוחר המתמחה מיקוד בסוג מסוים של גידול (ריאה, מערכת עיכול, ראש-צוואר, אורולוגיה וכדומה) וכך למעשה הוא משתייך לשני צוותים – לצוות האונקולוגיה ולצוות המולטי-דיסציפלינרי הרלוונטי.
  • חשיפה מחקרית – המתמחה באונקולוגיה נחשף ושותף כבר מראשית ההתמחות למחקרים קליניים ובסיסים. קיימות אפשרויות רבות כגון השתתפות במחקרים קליניים של תרופות או טכנולוגיות פורצות דרך שאינן בסל הבריאות או השתתפות בניסוי בסיסי במעבדה. למעשה כל המתמחים שותפים לפעילות המחקרית במכון ולמרביתם פרסומים וימי מחקר יעודיים.
  • אורח חיים רגוע – כיום מבצע מתמחה באונקולוגיה תורנות אחת בשבוע ובשאר הימים שעות העבודה נוחות, בדרך כלל מהשעה 8:30 עד 16:00.

    לבירורים והגשת מועמדות ניתן ליצור קשר עם אורלי הייס, מנהלנית מכון שרת [email protected]

בהצלחה!

יצירת קשר - מתמחים

אנחנו מזמינים אתכם ואתכן להצטרף להדסה. בואו תצטיינו!

יש למלא את כל השדות המסומנים ב-*
שם מלא
ת.ז
טלפון
דוא"ל
מגדר
כתובת מגורים
מצב משפחתי
מקום לימודי רפואה
אם למדת בחו"ל - האם עשית סבבים קליניים בארץ - יש לפרט היכן ומה
אם למדת בבית ספר לרפואה שאינו הדסה - האם עשית סבבים קליניים בהדסה במהלך הלימודים או הסטאז'?
שנת סיום לימודי רפואה
לימודים גבוהים נוספים - תארים ועוד
האם עבדת או התנדבת בתחומי הרפואה (מד"א, עוזר רופא וכו')
היכן ביצעת את הסטאז'
התמחות מבוקשת
להעלאת קובצים יש לצרף: תמונה, מכתב הצגה עצמית עד 250 מילים(רקע, תחומי עניין, חשיפה מקצועית ומה מושך אותך להדסה), עד 2 מכתבי המלצה וחומר רלוונטי נוסף
גודל הקובץ לא יעלה על 3 מגה
Captcha
צירוף צילום ת.ז. (עד 3 מגה)
העלאת קבצים מהמחשב
באפשרותך לעלות קבצים בפורמט png,jpg בלבד (עד 3 מגה לכל קובץ)