מרפאת תזונה ואנדומרטיוזיס הדסה עין כרם

הידע בספרות הרפואית לגבי הקשר בין תזונה ואנדומטריוזיס נאסף ממחקרים רפואיים וכן מניסיון של המטפלים והמטופלות. מטרת הטיפול התזונתי באנדומטריוזיס הוא לשפר את איכות החיים של המטופלת.

במרפאת תזונה ואנדומטריוזיס במרכז האנדומטריוזיס של בית חולים הדסה מתאימים טיפול לכל מטופלת. כפי שיש שונות גדולה באופי התבטאות האנדומטריוזיס בין מטופלת אחת לשנייה, כך הטיפול התזונתי יהיה אישי ויותאם לכל מטופלת.

הטיפול התזונתי יתמקד בבחירת מזון אשר יפחית את מדדי הדלקת ובכך יפחית את רמת הכאב, בהפחתת התסמינים במערכת העיכול ומיקסום המצב התזונתי לנשים שמתכננות הריון.

מחקרים רבים מעידים על אפקט ההגנה של תזונה בריאה בפני מחלות השכיחות בעולם המודרני. התזונה המערבית מעלה את גורמי הסיכון לתחלואה כגון: סוכרת, השמנה, יתר לחץ דם, שבץ מוחי ועוד.

התזונה המערבית עשירה במזון מעובד/ מתועש אשר מעודד יצירת דלקת.
הטיפול התזונתי באנדומטריוזיס הינו טיפול כוללני המתייחס לסוגי מזונות, לבחירת מזון מחומרי הגלם הבסיסיים, למידת פיזור המזון על פני שעות היום, למתן תוספים של ויטמינים ומינרלים שונים והתייחסות לסביבת המזון.
בפגישה הראשונה נערוך היכרות במהלכה נשאל שאלות רבות בנושא התזונה והמזון. התוכנית התזונתית תותאם לכל מטופלת באופן אישי בהתאם לחומרת המחלה, למגוון המזונות שאוכלת, להעדפות אישיות תוך התאמה לרקע התרבותי של המטופלת.

הטיפול התזונתי יכוון לדיאטה ים תיכונית שנמצאה במחקרים רבים כקשורה עם בריאות, הורדת רמת הדלקתיות , מניעת מחלות ומטיבה עם הסביבה. הטיפול יכלול הורדת מזון מעובד וחומצות שומן טרנס ועלייה בחומצות שומן מסוג אומגה 3, הגבלת כמות הקופאין היומי, הגבלה או הימנעות מאלכוהול ושמירה על הסביבה: תעשיית הפלסטיק, הדברה ושימורי מזון.

בחלק מהמקרים יהיה מקום להורדת הגלוטן מהתפריט ודיאטה המוגבלת ב FODMAP אולם אלו אינם מומלצים באופן גורף אלא רק במקרים מסוימים ולתקופה מוגדרת. תוספת של ויטמינים ותוספי תזונה שונים יותאמו לכל מטופלת באופן אישי.

נשמח לפגוש אותך במרפאה!

ניתן לקבוע תור באחת הדרכים הבאות:

  • בימים א,ב,ג,ה בין 09:00-14:00 בטלפון 050-4048642 (מזכירת מרכז האנדומטריוזיס, יפית)
  • בימים א-ה בין 07:30-18:00 בטלפון 02-5842111 (זימון תורים הדסה- לבקש תור למרפאה של מרכז אנדומטריוזיס בהדסה עין כרם)

פרטי קשר

כתובת

כתובת

הדסה עין כרם, בנין מרפאות, קומה 1.
שעות פעילות

שעות פעילות

  • ימים א'- ה' 8:00-15:00
טלפון

טלפון