נוירולוגיה

התמחות במחלקת נוירולוגיה

המחלקה לנוירולוגיה בהדסה הינה המחלקה הוותיקה מסוגה בארץ. ככזאת, היא מקיימת מסורת ארוכת שנים של עבודה קלינית יסודית, יחד עם הוראה בכל הרמות ומחקר פורץ דרך.

 

כיום, המחלקה הינה מהגדולות בארץ, עם סה"כ של 42 מיטות אשפוז, הכוללות גם מיטות ייעודיות לחולי שבץ, טיפול נמרץ שבץ וניטור וידאו-EEG. הצוות הרפואי הקבוע של המחלקה מורכב מיותר מ- 20 נוירולוגים בכירים המחולקים ביחידות על פי תת-התחומים של נוירולוגיה: שבץ, אפילפסיה, אלקטרופיזיולוגיה, נוירואימונולוגיה, הפרעות תנועה, עצב-שריר, קוגניציה, כאב, שינה, הפרעות ראיה. כמו כן, כלולים בצוות המחלקה מספר עובדים עם הכשרה של PhD אשר מפעילים שירותים קליניים ייחודיים המשולבים במחקר, כמו למשל בהדמיה תפקודית, אלקטרופיזיולוגיה ואבחון מולקולרי של גידולי מוח. יחד עם המומחים שלנו, פועל צוות אחיות מחלקה ואחיות מתאמות לתחומים שונים, טכנאיות של מכונים שונים (EMG, TCD, EEG) ועוזרים אדמיניסטרטיביים.

 

המחלקה לנוירולוגיה בהדסה מעניקה שירותים לחולים המאושפזים במסגרת המחלקה, למחלקה לרפואה דחופה בעין כרם ובהר הצופים, ושירותי יעוץ לכל המחלקות והיחידות של שני בתי החולים. כמו כן, המחלקה מפעילה שירותים אמבולטוריים, הכוללים אשפוז יום נוירולוגי, מרפאות תחומיות בכל תחומי הנוירולוגיה, מכוני FMRI, EEG, EMG, TCD, VEP, ובדיקות אבחון ייחודיות.

בנוסף, מספקת המחלקה הוראה לסטודנטים לרפואה ומקצועות הבריאות של האוניברסיטה העברית, כחלק מתכנית הלימודים שלהם ורואה בכך חשיבות רבה.

 

אז למה לבחור להתמחות אצלנו במחלקת נוירולוגיה?

המתמחים במחלקה משתלבים בכל תחומי העשייה והם מבצעים תורנויות מיון ומחלקה, במתכונת של טור וחצי של תורנים (שצפויים להיות מורחבים לשני תורים בזמן הקרוב), בתוספת של סטאז'ר. בתחילת ההתמחות הדגש הינו על העבודה הקלינית עם החולים המאושפזים ובהמשך נבנית לכל מתמחים תוכנית קריירה אישית המכינה אותם לתקופה שאחרי ההתמחות ומכוונת להתמקצעות בתת-תחום של נוירולוגיה ולשילוב עשייה הוראתית ומחקרית. כמעט כל הרופאים שסיימו אצלנו התמחות ממשיכים לאחר מכן להשתלמויות קליניות ומחקריות בארץ ובחו"ל ומרביתם נקלטים לאחר מכן לעבודה בהדסה במסגרת המחלקה לנוירולוגיה או בשילוב עם מחלקות אחרות של בית החולים (אונקולוגיה, כאב, טיפול נמרץ וכו').

המחלקה לנוירולוגיה בהדסה מספקת הוראה ענפה למתמחים ולראיה אנחנו גאים לציין שאף מתמחה שלנו לא נכשל בבחינות שלב א' ושלב ב' במשך יותר משני עשורים. ההוראה הפורמלית בנויה מתוכנית ישיבות שבועית, הכוללת ישיבת הדמיות, תיאור מקרה, ג'ורנל קלאב, והוראה מובנית למתמחים פעם בשבוע, העוברת את כל תחומי הנוירולוגיה בסבבים של שנתיים וחצי.

כמו כן, חלק גדול מההוראה מתבצע במסגרת ביקור גדול של המחלקה, המתקיים מידי שבוע עם כל בכירי המחלקה ובהדרכה אישית ליד מיטת החולה אצל מאושפזים, בתורנויות, בייעוציים ובמרפאות.

 

דגש רב ניתן לליווי, כאשר מתחילת ההתמחות מוצמד לכל מתמחה מנטור אישי מבין הרופאים הבכירים של המחלקה, אשר מלווה אותו בכל תחומי העשייה ומדריך אותו מניסיונו. ישיבות עם כלל המתמחים מתקיימות אחת לחודשיים בנוכחות מנהלת המחלקה והאחראי על תוכנית ההתמחות.

 

בנוסף למסלול ההתמחות הרגיל, אנחנו מציעים מסלול להתמחות קלינית-מחקרית: למחלקה לנוירולוגיה בהדסה מסורת ארוכת שנים של שילוב בין יכולות קליניות מעולות לביצוע מחקר מהשורה הראשונה. הרוב המוחלט של הסגל הבכיר העובד כיום במחלקה עוסק במחקר פורץ דרך בתחומים שונים בנוירולוגיה, מתוך הבנה שהעיסוק המחקרי משפר אותנו כרופאים, והעיסוק הרפואי משפר את יכולתנו לשאול שאלות מדעיות מהותיות. לאורך השנים, מתמחים רבים במחלקה בחרו לכן לשלב התנסויות מחקריות יחד עם לימוד המקצוע הקליני.

 

כעת אנחנו מציעים תוכנית התמחות מסודרת שהינה מיועדת מלכתחילה לרופאים שמעוניינים גם להשקיע בתחום המחקרי. לכל מתמחה יוצמד מדריך (מנטור) מקרב הסגל הבכיר של המחלקה, שילווה אותו בהתאם לנושאי המחקר שיבחרו ע"י המתמחה. תכנית התמחות אישית תבנה באופן פרטני לכל מתמחה מתחילת ההתמחות והיא תכלול, בנוסף לדרישות הקליניות (בהן יש לעמוד באופן מלא), זמן מוגן למחקר, של כשישית עד חמישית מזמן ההתמחות (בנוסף לחצי שנה מדעי יסוד למי שמחויב לבצע) והשתתפות בכנסים מקצועיים בארץ ובעולם. ההתקדמות המחקרית והקלינית תבחן מידי שנה ותהווה תנאי להישארות בתכנית.

 

להצטרפות לתכנית תינתן עדיפות למועמדים עם רקע מחקרי קודם, כמו תארים נוספים ל- MD או פרסום מאמרים כמחברים עיקריים. אנחנו רואים בבוגרים מסלול זה את דור העתיד של המחלקה. בתום התכנית, למתמחים תהיה קדימות בקבלה להשתלמויות עמיתים בהדסה והם יקבלו עזרה להתקבל לתוכניות השתלמות קליניות או מחקריות יוקרתיות בחו"ל. אחרי ההשתלמות תינתן למסיימי התכנית עדיפות להמשיך כרופאים בכירים במחלקה.

יצירת קשר - מתמחים

אנחנו מזמינים אתכם ואתכן להצטרף להדסה. בואו תצטיינו!

יש למלא את כל השדות המסומנים ב-*
שם מלא
ת.ז
טלפון
דוא"ל
מגדר
כתובת מגורים
מצב משפחתי
מקום לימודי רפואה
אם למדת בחו"ל - האם עשית סבבים קליניים בארץ - יש לפרט היכן ומה
אם למדת בבית ספר לרפואה שאינו הדסה - האם עשית סבבים קליניים בהדסה במהלך הלימודים או הסטאז'?
שנת סיום לימודי רפואה
לימודים גבוהים נוספים - תארים ועוד
האם עבדת או התנדבת בתחומי הרפואה (מד"א, עוזר רופא וכו')
היכן ביצעת את הסטאז'
התמחות מבוקשת
להעלאת קובצים יש לצרף: תמונה, מכתב הצגה עצמית עד 250 מילים(רקע, תחומי עניין, חשיפה מקצועית ומה מושך אותך להדסה), עד 2 מכתבי המלצה וחומר רלוונטי נוסף
גודל הקובץ לא יעלה על 3 מגה
Captcha
צירוף צילום ת.ז. (עד 3 מגה)
העלאת קבצים מהמחשב
באפשרותך לעלות קבצים בפורמט png,jpg בלבד (עד 3 מגה לכל קובץ)