מרפאת התאמת עדשות מגע

נתקלים בקושי בהתאמת עדשות?
במרפאה בהדסה מציעים לכם פתרון

בבית החולים הדסה עין כרם מציעים שירות חדש במרפאת עדשות מגע, המאפשרת התאמת עדשות מיוחדות למצבים מורכבים של מטופלים עם מחלות קרנית ורשתית

לראשונה בירושלים פועלת בבית החולים הדסה עין כרם מרפאת עדשות מגע, שנועדה לתת מענה למטופלים הסובלים ממחלות קרנית ורשתית ונזקקים לעדשות מיוחדת, בשל המחלה שגורמת להם לעיוות, המקשה פעמים רבות בהתאמת עדשה.

ד״ר הדס בן אלי, מנהלת שירות אופטיקה וביומטריה במערך העיניים בהדסה ומנהלת המרפאה מסבירה: "מטופלים רבים הסובלים ממחלות קרנית ורשתית מתקשים במציאת עדשות מגע מתאימות. המחלה ממנה הם סובלים גורמת לאי סדירות של פני השטח של הקרנית ולכן יש קושי להתאים למטופלים הללו עדשות מגע סטנדרטיות.
זיהינו את הקושי ואת הצורך הגדול של המטופלים ולאחרונה פתחנו מרפאה חדשה בהדסה הנקראת "מרפאת עדשות מגע", בה אנו מעניקים מעטפת כוללת למטופלים הסובלים ממקרים מורכבים של קרנית, החל מתינוקות לאחר ניתוחי קטרקט מולד ועד למצבי קרנית ורשתית מורכבים כמו קרטוקונוס ולבקנות, ובמקרים מסובכים כמו עיניים שעברו טראומות וזקוקות לעדשות מגע קוסמטיות.
אנו בהדסה שואפים תמיד לתת למטופל את מלוא המענה הטיפולי לו הוא נדרש בתוך כותלי בית החולים ולכן במסגרת השירות, אותו מפעילות האופטומטריסטיות ג'ניה דבלמן ואפרת נתניא, המטופל מגיע למרפאה לאחר שנקבע לו כי נזקק לעדשות על ידי רופא עיניים. בשלב הראשון במרפאה המטופל עובר בדיקות מקיפות, ולאחר מכן רק אנו מבצעים עבורו התאמה של עדשות מגע המתאימות במדוייק בשבילו.

הייחודיות במרפאה שלנו נעוצה במעטפת ובמקצועיות שאנו מספקים. מטופל שמגיע אלינו עובר בדיקת רופא עיניים ובדיקת אופטומטריסטית ייעודית המתמחה בהתאמת עדשות מגע מורכבות, ואף רוכש את העדשות עצמן במרפאתנו.
לסיום אנו מעניקים למטופל הדרכה אישית בהרכבה וטיפול בעדשות המגע, בכדי שיוכל לבצע זאת באופן עצמאי ונכון תוך שמירה על העין מכל נזק אפשרי.
בהדסה פועלים רופאי עיניים מומחי קרנית מובילים, אשר מלווים את המטופל מתחילת התהליך ועד לסיום.
האופטומטריסטיות במרפאה זו עברו הכשרה ייעודית והן מהמובילות בארץ בהתאמת עדשות מגעי למקרים מורכבים בעין".