כיצד בוחרים תורמת?

המרפאה בחו"ל מאתרת תורמת פוטנציאלית על פי כללים בין לאומיים ובהתאם לדרישות משרד הבריאות הישראלי והמקומי. הבדיקות שאותן עוברת התורמת כוללות בדיקות רפואיות, גנטיות, ותשאול קפדני על מנת לשלול היסטוריית מחלות או פגמים גנטיים העוברים בתורשה במשפחתה. לאחר שהתורמת עוברת את סידרת הבדיקות ונמצאת מתאימה היא מוצעת למטופלת.

ככלל הביציות שנשאבות מתורמת אחת מתחלקות בין שתי מטופלות נתרמות ובכל מקרה מספר העוברים בני שלושה ימים באיכות טובה שהנתרמת תקבל לא יפחת מ-2. לעתים כל הביציות שנשאבות מהתורמת מיועדות למטופלת אחת ובכל מקרה מספר העוברים בני שלושה ימים באיכות טובה שהנתרמת תקבל לא יפחת מ-4. מספר הביציות שתקבלי/ו תלוי בסוג מסלול הטיפול שתבחרי/ו ובהתאם לחוזה שתחתמי מול היחידה בחו"ל.

הטיפול יאפשר לך לבצע לפחות 2 החזרות של עובר בודד במסלול חצי תורמת או 4 החזרות במסלול תורמת שלמה.

אנו בהדסה נעשה כמיטב יכולתנו למלא אחר בקשתכם ולאתר תורמת המתאימה לכ/ם.

התורמת היא אנונימית, לא ניתן לראות את תמונתה או לדעת את זהותה אבל יימסר/ו לכ/ם פרטים על אודותיה. הפרטים שיימסרו: שנת לידה (גיל מרבי 33), צבע עיניים, צבע עור וצבע שיער, גובה, משקל, מידע על השכלתה (חלקן סטודנטיות וכולן סיימו את לימודי בי"ס תיכון) ותחביבים. בנוסף, יימסר מידע אם הרתה או ילדה בעבר.

התורמת עוברת את הבדיקות הרפואיות הבאות:

  • בדיקות לאבחנת המחלות הזיהומיות הללו: HIV (איידס), צהבת B, צהבת C ועגבת.
  • בדיקות גנטיות:
    לתקינות קריוטיפ (Karyotype = המאפיינים הכרומוזומליים של תא).
    לשלילת מוטציות נפוצות למחלת סיסטיק פיברוזיס (CF) באוכלוסיה המקומית.
    לשלילת נשאות לתסמונת כרומוזום ה-X השביר.
    לשלילת נשאות למחלת נוון שרירים SMA.

בן הזוג יידרש לעבור בדיקת סקר גנטי לפני היריון וייעוץ גנטי. במידה וידועה נשאות למחלה גנטית כלשהי אצל בן הזוג יש אפשרות לערוך בדיקות נוספות לתורמת, ובהתאם להמלצות הייעוץ הגנטי. אנו ממליצים לכ/ם להעלות את הנושא בפגישה עם הרופא המטפל.