יחידת המודיאליזה "זיו" הדסה עין כרם

מטופל/ת יקר/ה, ברוך/ה הבאה ליחידת דיאליזה אמבולטורית זיו.

הטיפול בהמודיאליזה מהווה טיפול כלייתי חליפי לסובלים מאי ספיקת כליות מתקדמת , ומשפר את תוחלת החיים ואיכות החיים של מטופלים הסובלים ממחלה זו.

ביחידת הדיאליזה "זיו" מטופלים מטופלי דיאליזה אמבולטוריים מירושלים והסביבה. היחידה משמשת מרכז הפניה, למטופלי המודיאליזה מיחידות הדיאליזה בקהילה, לצורך מתן דם וטיפולים אחרים, הניתנים במסגרת בית החולים. בשל נוכחות קבועה של נפרולוגים בכירים ושירות ייעוציים נרחב של רופאי בית החולים, מתאפשר טיפול במטופלים מורכבים יותר.

במסגרת הדגש על רווחת המטופל ביחידה, נערכות פעילויות מודרכות ייחודיות במהלך הדיאליזה על ידי צוות מתנדבים, טיולים וערבי הסברה למטופלים.
 
מהו הטיפול בדיאליזה?
הטיפול בדיאליזה ניתן למטופלים הסובלים מאי ספיקת כליות ומתבסס על מכשיר המחליף את פעולת הכליות. מטרת הטיפול: ניקוי הדם וסילוק חומרי הפסולת והרעלים מן הגוף.
הטיפול משפר את איכות ותוחלת החיים של המטופלים.
 
 
מי בצוות המטפל?
צוות היחידה הינו רב מקצועי וכולל: רופאים, אחיות, דיאטניות ועובדות סוציאליות. הצוות מיומן ומקצועי ובעל ניסיון עשיר בתחום.
  • רופא נפרולוג: עם קבלתך, יבצע לך הרופא קבלה רפואית, יעריך את מצבך ויקבע את הטיפול המתאים עבורך. אחת לחודש יערך ביקור בו יעבור הרופא על תוצאות בדיקות הדם, התרופות ומהלך הטיפול שלך.
  • אחות ראשית: סמוך להגעתך, תפגוש אותך האחות הראשית להכרות ותאום זמני טיפול. לשינוי זמני טיפול או לכל נושא אחר, ניתן לפנות לאחות הראשית או לאחראית המשמרת בשעות פעילות היחידה.
  • אחות פרימרית (ראשונית): אחות אשר תדריך ותלווה אותך ואת בני משפחתך ותתמוך בהסתגלותך לטיפול הדיאליטי. האחות הפרימרית, תהווה אחות מקשרת בינך ובין הצוות הרב מקצועי.
  • אחות מרכזת טיפול: אחות אשר תנהל את הטיפול הדיאליטי בכל יום ספציפי.
  • עובדת סוציאלית: תיידע אותך על זכויותיך, תעזור בהתארגנות לקראת הטיפול ותקשר אותך עם הגורמים בקהילה. כמו כן, העובדת הסוציאלית תסייע לך בהתמודדות הרגשית סביב הטיפול.
  • דיאטנית: הטיפול בהמודיאליזה מחייב להקפיד על דיאטה מיוחדת והגבלה בנוזלים. הדיאטנית תיפגש איתך ותבנה עבורך תפריט המותאם אישית לצרכיך ובהתאם לבדיקות הרפואיות , מצבך הבריאותי והעדפותך.

פרטי קשר

כתובת

כתובת

הדסה עין כרם ,בניין דוידסון, קומה 8.
שעות פעילות

שעות פעילות

ימים א'-ו' בין השעות 07:30-23:00.

טלפון

טלפון