טיפ בריאות מהדסה: הרגלים לשמירה על הילדים בחופש הגדול (והחם)

אנחנו בשיא הקיץ והחמסין שאיתנו עוד יותר ממחיש את זה
הילדים שלנו בחופש הגדול, רצים ונהנים בקייטנות ובגינות, אבל חשוב לזכור שלצד כל הכיף שהם חווים - מדובר גם בתקופה עם סיכון גבוה יותר לתאונות ופציעות.
דיברנו עם יהודית לב - האחות הראשית במיון רפואה דחופה - ילדים, בהדסה עין כרם, לקבל ממנה כמה טיפים חשובים(!) לשמירה על הילדים, כי עם כל הסחות הדעת שיש, חשוב לעשות הכל כדי למנוע מאשר לטפל!. אז קבלו שני טיפים בנושאים חשובים ביותר - שלצערנו חוזרים על עצמם בכל
 
קיץ:
שכחת ילדים ברכב:
יש סכנה לילדים ותינוקות הנשכחים ברכב בכל עונה. בעונה החמה עוד יותר מסוכן. הטמפרטורה ברכב עולה לרמות מסכנות חיים בדקות ספורות. ילדים, עקב מבנה הגוף, מתחממים מהר, עם פחות יכולת לווסת את חום הגוף. חשוב לדעת שלא עוזר להשאיר את חלונות הרכב פתוחים. לכן קריטי שההורים ינחילו לעצמם הרגלי בטיחות שנועדו למנוע שכחת ילד ברכב. לדוגמא:
- לשים את התיק, או דבר הכרחי אחר, במושב האחורי ליד הילדים.
- בכל יציאה מהרכב, לנעול את הרכב ולשים את המפתח לא בהישג יד של ילדים, למניעת כניסת ילדים לרכב ללא השגחה.
- במידה ויש ילד שנמצא ברכב, חשוב לקרר אותו תוך שמירה על נתיב האוויר, ולגשת לבדיקה רפואית בהקדם.
תאונות ספורט | שברים, חתכים וחבלות ראש:
כיף לראות את הילדים שלנו יוצאים לשחק ולרכב על אופניים, סקטים, קורקינטים ועוד. לא כיף לראות את הילדים נופלים, נחבלים ונחתכים. מה אפשר לעשות כדי להבטיח את בטיחותם?:
- חשוב לוודא שהילד מרכיב בצורה נכונה קסדה תקינה בגודל הנכון לו. הקסדה יכולה להציל חיים אם הילד חלילה מעורב בתאונה. ונגיד שבכל חבלת ראש, גם עם קסדה, חשוב להביא את הילד לבדיקה רפואית.
- אם הילד נחתך, מומלץ לשטוף את הפצע טוב טוב עם מים זורמים וסבון. אם יש שאלה לגבי צורך בתפירה או הדבקה של הפצע, חשוב לגשת עם הילד לבדיקה רפואית.
- בחשד לשבר, צריך לגשת לבדיקה רפואית על מנת לאבחן את חומרת המצב, לתת משכך כאבים ולקבע את הגפה עם כל דבר שניתן להשתמש כסד ומתלה (זה יפחית את רמת הכאב).
וחשוב לנו ממש להדגיש! אופניים וקורקינטים חשמליים – הם כלי רכב לכל דבר! הפציעות הנובעות מתאונות בזמן רכיבה על כלים אלו עלולות ואפילו צפויות להיות חמורות. הרכיבה מותרת רק לילדים בני 16 ומעלה, עם רישיון. אז אל תאפשרו לילדכם לרכב עליהם עם גילם נמוך מכך. וחובה תמיד להרכיב קסדה ומומלץ מגנים נוספים כמו מגני ברכיים.
אני וכל צוות הדסה מאחלים לכולכם קיץ מהנה ובטוח!
 
 
לכל החדשות והאירועים