המרכז הרפואי הדסה: הוקמו נקודות שיטור בעין כרם ובהר הצופים

מנכ״ל הדסה: ״המאבק שלנו נשא פרי. אני מברך על המשך שיתוף הפעולה המצויין עם משטרת ישראל, שבוודאי יביא לחיזוק תחושת הבטחון ולמניעת אלימות״. מפקד מחוז ירושלים במשטרה: ״מגיע לצוותים הרפואיים שעושים פעילות מצילת חיים, הגנה מיטבית מפני אלימות מכל סוג שהיא ואנחנו נפעל להגן עליהם״. 

 

נקודות שיטור חדשות של משטרת מחוז ירושלים נחנכו בימים האחרונים במרכז הרפואי הדסה, עם הקמתן בבתי החולים הדסה עין כרם והדסה הר הצופים.

בחודש מאי 2022 אישרה הממשלה הצבה של עמדות שיטור בבתי החולים, על מנת למגר את האלימות נגד הצוותים הרפואיים ולהגביר את ההרתעה כנגד אותם פורעים אשר אינם בוחלים בדרכים קשות ובלתי מקובלות, עד גרימת נזק רב- פיזי ורגשי, לאותם צוותים ופעמים רבות - גם לציוד ותשתיות בתי החולים.

נקודות השיטור שנחכנו בבתי החולים הדסה עין כרם והדסה הר הצופים, יאוישו במהלך השבוע על ידי שוטרי משטרת ישראל, ובמהלכם יפעלו השוטרים למניעה ומענה מיידי באירועים חריגים ופליליים ואלימות מכל סוג שהיא, זאת בנוסף לטיפול המקצועי והמיומן שמעניקים צוותי הביטחון בבתי החולים.

מנכ״ל המרכז הרפואי הדסהפרופ׳ יורם וייס:
״לאחר דרך ארוכה המאבק שלנו נשא פרי. שוטרי משטרת ישראל יהיו לחלק משמעותי בהגנה על שלומם של הצוותים ושל המבקרים ויסייעו בהרתעה ובהשבת תחושת הבטחון, זאת ביחד עם צוותי מחלקת הבטחון שלנו, העושים עבודתם נאמנה לאורך שעות היום והלילה. הדגשתי בפני הצוותים בהדסה כי הם ראויים לכל הגנה ולקרקע בטוחה שתאפשר להם לעסוק במלאכת הצלת החיים. הבטחתי להם כי הנהלת המרכז הרפואי לא תשקוט ולא תנוח עד אשר יוצבו העמדות ואני מברך היום על המשך שיתוף הפעולה המצויין עם משטרת ישראל, שבוודאי יביא לחיזוק תחושת הבטחון ולמניעת אלימות״.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג׳מן:
אנו רואים בחומרה רבה כל מעשה אלימות כלפי רופאים ואנשי צוות רפואי. מגיע לצוותים הרפואיים שעושים מלאכת קודש ופעילות מצילת חיים- הגנה מיטבית מפני אלימות מכל סוג שהיא, ואנחנו נפעל בכדי להגן עליהם. השוטרים שיוצבו כדרך קבע בבתי החולים יפעלו למתן שירות מיטבי, למניעת אלימות מכל סוג שהיא בשטח בית החולים, להגברת תחושת ביטחון של הצוותים הרפואיים והמבקרים בבתי החולים ולטיפול באירועים חריגים. בכך נגביר את ההרתעה, נקצר את זמן התגובה, ונקנה בטחון לאלו שפועלים בכל שעות היממה להציל חיים״.


לכל החדשות והאירועים