בהדסה שומרים: 'מטוש לכל יולדת'

בבית החולים, המקפיד לדאוג לשלומן של היולדות הבאות בשעריו ולצוותים המטפלים, אף הוקם מתחם מותאם עבור יולדות חיוביות לקורונה, בו הן יכולות לשהות עם התינוק לאחר הלידה ולהתאושש בנחת.

פרופ' רוני גמזו, פרויקטור הקורונה בישראל: 'ההטבה של 'הדסה' ליולדות חולות קורונה היא חסרת תקדים'.

ב'הדסה' מציבים בראש סולם העדיפויות את השמירה על בריאותן של היולדות ושל התינוקות הרכים שנולדים בימים אלה במרכז הרפואי. מתוך דאגה לשלומן של היולדות, של ילדיהן ושל הצוות כמובן, אימצו ב'הדסה' את המדיניות של בדיקת מטוש לכל יולדת, במטרה למנוע מקרים של הדבקה חלילה, בין יולדות ותינוקות או בין יולדות ושאר בני המשפחה.

בד בבד, במטרה לתת מענה מושלם ליולדות שאובחנו כחיוביות לקורונה, הוקם במחלקת הקורונה מתחם מיוחד ונפרד ליולדות חיוביות לקורונה. במתחם, פועל יחד עם צוות אחיות בית החולים גם צוות אחיות ממחלקת יולדות, המכיר את צרכיה של היולדת. החדרים הותאמו באופן מלא לאלה שקיימים במחלקת יולדות ובהם הציוד וכל האביזרים הדרושים בימיה הראשונים של היולדת הטרייה השוהה בהם עם התינוק בעריסה צמודה אליה.

רב המרכז הרפואי הרב משה קליין שליט"א, שהיה שותף למיזם של 'בדיקת מטוש לכל יולדת למענך ולמען התינוק שלך', הדגיש כי לאור המידע הרפואי שנצבר ברחבי העולם וב'הדסה', הבדיקה היא חלק מחובת ההשתדלות של היולדת עבור בריאותה ובריאות התינוק שלה: 'לאור המידע הרפואי שהובא בפני ואותו הבאתי בפני גדולי הפוסקים, ברור הדבר שהבדיקה היא חלק מחובת ההשתדלות שמוטלת על היולדת'.

ממונה הקורונה בישראל פרופ' רוני גמזו, סייר בימים האחרונים במחלקת היולדות החיובית לקורונה בהדסה עין כרם

מנכ"ל 'הדסה' פרופ' זאב רוטשטיין: 'הדסה' הציבה בראש סדר היום שלה את הדאגה לבריאותן ושלומן של היולדות וכמובן בריאות התינוקות הרכים שנולדים אצלנו. חשוב לנו שלמרות המשבר החריף העולמי שאנו מצויים בעצמו, תהיה פינה אחת מנחמת, מכילה ועוטפת והיולדות אצלנו יקבלו את השירות הטוב ביותר. הדאגה לבריאות היולדות מחייבת בדיקת קורונה, שגם תמנע מכל אישה להדביק את שאר בני המשפחה והקמת המחלקה המיוחדת ליולדות נותנת מענה מושלם עבורן.'

ממונה הקורונה בישראל פרופ' רוני גמזו, סייר בימים האחרונים במחלקת היולדות החיובית לקורונה בהדסה עין כרם : 'אתם מתפעלים מערכת יציבה, חכמה, עם הרבה רוח טובה', סיכם גמזו. 'ההטבה ליולדות חולות קורונה היא חסרת תקדים. אני אישית אדאג לתקציב דרך משרד האוצר כדי שאתם תמשיכו להחזיק את המערכת. זו נתינה נכונה, הוגנת וצודקת ואף קטנה- ביחס לתמורה שהדסה נותנת'.

בביקורו בבית החולים הוצג בפניו מתחם היולדות המתאים ליולדות שמסוגלות לטפל בתינוק כל העת, ומקבלות חדרים נעימים לשהייה, עם ציוד, ביגוד וכל אביזר שימושי.

למידע נוסף בנושא מחשבון הריון

לכל החדשות והאירועים בהדסה