ניתוחי עפעפיים בהדסה: הרבה מעבר לאסתטיקה


צניחה של העפעף העליון עלולה להפריע לשדה הראיה וליצור תחושת כבדות. ניתוחי עפעפיים מבוצעים בהדסה על ידי מומחי עיניים ופלסטיקה מן המובילים בארץ, ומציגים תוצאות מרשימות הנשמרות לאורך זמן

במצבים בהם ישנם עודפי עור בעפעפיים העליונים או שחווים חולשה של השריר המשמש להרמת העפעף, עלולה להיגרם צניחה של העפעף העליון ולגרום לבעיה בשדה הראיה של המטופל וכן הפרעה קוסמטית למראה העפעפיים.

ביחידת האוקולופלסטיקה של המרכז הרפואי הדסה פועלים רופאי עיניים מומחים לפלסטיקה של העין, אשר מנתחים מגוון גדול של בעיות רפואיות וקוסמטיות בארובת העין , בדרכי הדמעות ובעפעפיים.
ד"ר יעל דקל, מנהלת שירות האוקופלסטיקה במרכז הרפואי הדסה מסבירה:
"ניתוח עפעפיים הינו לרוב הליך קצר המתבצע בהרדמה מקומית, אינו דורש אשפוז ומצריך מעקב קצר בלבד.
בניתוח אנו מסירים את עודפי העור והרקמות השומניות מעל העפעף ובכך משפרים את שדה הראייה של המטופל, ומאפשרים להפחית את תחושת הכבדות בעפעפיים ולהעניק שיפור קוסמטי משמעותי למראה העיניים והפנים".

ביחידה בהדסה מטפלים ומנתחים מחלות עפעפיים כגון צניחת עפעף, כריתת נגעים וגידולים, תיקון עיוותים במיקום העפעף, מומים מולדים ועוד.
בנוסף, מטפלים המומחים בבעיות המערכת הדמעות – דלקות חוזרות, דמעת וחסימה מולדת או נרכשת בדרכי הדמעות, ובבעיות בארובת העין – מחלת גרייבס, גידולים בארובת העין ומחלות דלקתיות אחרות.

 

לצפייה בסרטון על ניתוחי עפעפיים