היחידה לרפואה דחופה בילדים - מלר"ד ילדים

היחידה לרפואה דחופה בילדים ( מלר"ד ילדים ) בהדסה עין כרם מטפלת במגוון מחלות ומצבים דחופים בילדים מגיל 0 ועד גיל 16 שנים.

בראש ובראשונה אחראית היחידה על מתן מענה למקרי חירום רפואיים: החייאות, אי ספיקה נשימתית, פרכוסים, חבלות קשות, הכשות, נשיכות, הרעלות ועוד.

אבל רופא המלר"ד איננו עוד הרופא " הכללי " של פעם, המכוון חולים למחלקות השונות לפי התלונה. הרופאים המומחים ברפואה דחופה ילדים הם בעלי ידע רוחבי רב במגוון מצבים ברפואת ילדים דחופה והם אלו, המאבחנים ומתחילים טיפול ראשוני במלר"ד.

כמו כן מתקיימת במלר"ד הוראה מתמדת של סטודנטים לרפואה, מתמחים ברפואת ילדים ומתמחים ברפואה דחופה וכן הדרכה לרופאי משפחה, כירורגים ורופאים מהקהילה בהשתלמות. מתקיים גם מחקר המתרכז בנושאים הנושקים לרפואה דחופה ורפואת ילדים, והמבוצע תוך שיתוף פעולה עם מחלקות ביה"ח לילדים האחרות.

מלר"ד הדסה היא " מיון ללא כאב " – כל הפרוצדורות בילדים מבוצעות בהרדמה, לפי העניין, ובהשגחת רופא שהוסמך למתן טשטוש והרדמה.

הדסה ילדים מובילה את רפואת הילדים ומציבה את רפואת הילדים הדחופה בחוד החנית כדי לתת לתושבי ירושלים והסביבה טיפול עדכני ומקצועי עם אהבה וחמלה.