פיזיותרפיה בשיקום יום הדסה

פעילות המחלקה בשיקום יום

שיקום היום היא תכנית שיקום רב-צוותית וכולל לפי הצורך גם טיפול ומעקב על ידי רופא שיקום, ריפוי בעיסוק, טיפול פסיכולוגי, קלינאית תקשורת ועובדת סוציאלית. תכנית השיקום מעמידה לרשות המטופלים את הציוד, הידע והמקצועיות של צוות השיקום שלנו, תוך כדי חזרה לתיפקוד מיטבי בסביבה הטבעית שלכם. גישתנו בטיפולי הפיזיותרפיה בשיקום יום היא לאתגר וללוות את המטופלים עד לתפקוד מירבי ולחזרה לשיגרה בבית, בסביבה ובקהילה מהר ככל האפשר, לצד עידוד פעילות גופנית ואורח חיים בריא.

במסגרת טיפולי שיקום היום שלנו אנו מטפלים במטופלים עם מגוון רחב של איבחונים: אירועים מוחיים, פגיעות ראש לאחר תאונות דרכים, שברים מרובים ומורכבים, החלפות מפרק, אישפוזים מורכבים וממושכים, מחלות נוירולוגיות, קטיעות, תסמונות כאב מגוונות ועוד.

כל אישפוז-יום נעשה עם פיזיותרפיסט שהמטופל מכיר, ובו נעשה טיפול פרטני קבוע מראש. בטיפול נעשה שימוש בשיטות טיפול שונות ומגוונות, במיכשור מתקדם, ובמידת הצורך גם טיפול בבריכה הטיפולית. בנוסף, אנו מעודדים את המטופלים להוסיף תרגולים עצמאיים בחדר הכושר שלנו. לאחר סיום הטיפולים בשיקום יום, ניתן להמשיך לתרגל בחדר הכושר הטיפולי במסגרת פרטית, להצטרף לקבוצה קיימת או לקבל טיפולי פיזיותרפיה פרטניים.

אנו מכירים בקושי שבתהליך השיקום הארוך והממושך, ולכן חשוב לנו שהטיפולים יהיו מאתגרים, מעניינים ומהנים!