היחידה למחקרים קליניים במכון שרת לאונקולוגיה הדסה עין כרם

מנהל: ד"ר יונתן כהן, MD, PhD  דוא"ל: [email protected]

מנהלנית: גב' אירה ברסקי דוא"ל: [email protected]

אחראית הגשות לוועדת אתיקה ומחקרים חדשים, אורית כהן

דוא"ל: [email protected]

 

הטיפול בסרטן מתקדם בשנים האחרונות בצעדי ענק, עם שיפור נלווה בתוחלת החיים ואיכות החיים של חולי הסרטן. הטיפולים החדשים הם פרי של מחקרים אשר מתחילים במעבדות המחקר ומתקדמים למחקרים קליניים בקרב חולים.

 

על אף ההתקדמות הגדולה, עדיין ישנו צורך גדול בפיתוח תרופות ושילובי תרופות חדשים, על מנת להגדיל עוד יותר את השיפור בקרב אלו שכבר הרוויחו מהחידושים באונקולוגיה ולאפשר למטופלים אשר עד היום לא זכו למענה, ליהנות גם הם מטיפולים יעילים ובטוחים.

 

מכון שרת לאונקולוגיה צבר ניסיון רב במחקרים קליניים ושותף למחקרים כעת בכל שלבי פיתוח תרופות אונקולוגיות חדשות, החל ממחקר מעבדתי, עבור במחקרי פאזה ראשונה ועד למחקרים גדולים פאזה שנייה ושלישית. מדובר הן במחקרים ביוזמת רופאי וחוקרי המרכז הרפואי הדסה והאוניברסיטה העברית והן במחקרים ביוזמת חברות התרופות הבינלאומיות, לרוב מחקרים רב-מרכזיים.

 

השתתפות במחקר קליני יכולה להיות הזדמנות ליהנות מטיפולים חדשים אשר לא זמינים עדיין באופן אחר, אם כי מטבע הדברים יעילותם של טיפולים אלו לא הוכחה ולעיתים לאחר ביצוע המחקר מתברר כי אינם יעילים. חשוב לדון עם האונקולוג המטפל ו/או צוות המחקר על הרווח הצפוי והסיכונים הקיימים בהשתתפות במחקר על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורך.

 

השתתפות במחקר קליני היא זכות (ובשום אופן לא חובה) ומהווה אפשרות בשבילך לתרום לכלל החולים העתידיים, להיות חלק מהתקדמות הרפואה ולהוות את הדרך להצלחות בטיפול בסרטן בעתיד.

 

פנו לאונקולוג שלכם בשאלה האם אתם יכולים לקחת חלק במחקר קליני או כתבו לנו: [email protected] .

 

המחקרים מאושרים על ידי וועדת האתיקה של בית החולים ומתנהלים על פי תקנים בינלאומיים מחמירים של איכות (GCP).