מסלול CBT מבוגרים

CBT מסלול מבוגרים

שנת הלימודים תשפ"ב

הקורס הוותיק הפועל משנת 2002 פותח מחזור נוסף במבנה חדש. תוכנית דו שנתית מקיפה הכוללת מבואות תיאורטיים, מודולות טיפוליות, התערבויות טיפוליות בהפרעות שונות והתפתחויות עדכניות של הגל השלישי. במחזור הקרוב תתווסף יחידת תרגול מיומנויות שבועית בקבוצות קטנות.

 

להרשמה מוקדמת >> היכנסו

 

טיפול קוגניטיבי התנהגותי

טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) הוא גישה טיפולית מוגבלת בזמן ומוכוונת לפתרון בעיות, המתמקדת באתגרים יומיומיים, מחשבות והתנהגויות. טיפול קוגניטיבי התנהגותי מתבסס על כמה הנחות. מרבית המטופלים פונים לטיפול בגלל קושי רגשי. יחד עם זאת, הדרך לייצר שינוי ביעילות היא: (א) באתגור האופנים בהם אנו חושבים ומפרשים אירועי חיים. (ב) באתגור ההתנהגויות שלנו בכלל וההימנעויות שלנו בפרט. מחקרים רבים הראו שגישה טיפולית זו יעילה בטיפול בטווח רחב של הפרעות, מצבים ובעיות. בעקבות מחקרים אלה העניין בגישה בקרב קלינאים, קובעי מדיניות והציבור הרחב הולך וגובר. ישנו ביקוש רב לטיפולים מסוג זה הן במרפאות הציבוריות והן בקליניקות הפרטיות.


התוכנית

שנת הלימודים הראשונה מחולקת לשניים. במחצית הראשונה לומדים הסטודנטים מגוון של מודולות התערבות (במודל טראנס דיאגנוסטי). המחצית השניה מוקדשת להפרעות השכיחות, ונלמדים בה המשגות CBT, ופרוטוקולים טיפוליים נבחרים.
בשנת הלימודים השניה נלמדות גישות טיפוליות מהגל השלישי, כולל קשיבות, תרפיית קבלה ומחוייבות לשינוי (ACT), עבודה מטא-קוגניטיבית, סכמה תרפיה טיפול דיאלקטי התנהגותי (DBT) ועוד.

מבנה התוכנית

 • הכשרה תיאורטית
  יום הלימודים מתקיים מידי חמישי בין 9:00 ל12:30 והוא מחולק לשני חלקים.
  שיעורים עיוניים יחד עם מסלול ילדים (9:00-11:30)
  תרגול בקבוצות קטנות (11:30-12:30)
  הלימודים מתקיימים בקמפוס עין כרם
 • הכשרה מלאה (תיאורטית+מעשית)
  במסגרת תכנית זו, מלבד הקורס התיאורטי, המשתתפים יטפלו במטופלים המתקבלים למרפאת פסיכיאטריה של המבוגר בביה"ח הדסה. הטיפול ילווה בהדרכה ובגיבוי הצוות הרב מקצועי של המרפאת הפסיכיאטרית. תלמידים במסלול זה יראו במסגרת הכשרתם 8 מטופלים לאורך שנתיים. בהתאם להנחיות איט"ה, גם סטודנטים אשר משתתפים במסלול התיאורטי בלבד נדרשים לטפל במקביל תחת הדרכה בקהילה.

 

חובות לימודים

חובות הלימודים
נוכחות– היעדרות עד שני מפגשים בסמסטר
קריאה– חובה לעמוד במטלות הקריאה ובביצוע מטלות אחרות
בחנים– לפני קבלת מטופלים ובמהלך הקורס
הגשת עבודה עבודה קלינית ותיאורטית בסיום כל שנת לימוד ובחינה מסכמת בעל פה בסיום תכנית ההכשרה

 

תנאי קבלה והסמכה

הכשרה תיאורטית

ניתן להתקבל למסלול התיאורטי על בסיס משלוח תעודות מקצועיות מתאימות, מעבר ראיון קבלה ותשלום דמי רישום.
עלות ההכשרה התיאורטית במסלול מבוגרים היא 11,500 ש"ח לשנה.

להרשמה מוקדמת >> היכנסו

הכשרה מלאה

מכיוון שהמסלול המלא כולל גם טיפולים במסגרת בית החולים, למסלול זה יוכלו להתקבל מועמדים העומדים בקריטריונים של מעמד "חבר מומחה" באיט"ה בלבד (בעלי תואר שני לפחות במקצועות הבאים: עובד סוציאלי, פסיכולוג מתמחה או מומחה, פסיכיאטר).
לפרטים נוספים ניתן לעיין באתר איט"ה בכתובת www.itacbt.co.il
עלות ההכשרה המלאה במסלול מבוגרים היא 17,500 ש"ח לשנה

להרשמה מוקדמת >> היכנסו

תעודות והסמכה

עם סיום חובות הלימוד בקורס יקבלו הסטודנטים תעודת בוגר/ת קורס CBT (תיאורטי או מלא) מטעם המחלקה הפסיכיאטרית בביה"ח הדסה ואישור על מילוי חובותיהם.
סטודנטים המעוניינים בהכרה של האיגוד הישראלי לטיפול התנהגותי קוגניטיבי (איט"ה), יוכלו לפנות באופן עצמאי למזכירות האיגוד בכדי להסדיר את קבלתם.
התכנית הינה בחסות איט"ה ועומדת בדרישות לקראת ההכרה של איט"ה למעמד של חבר/חבר מומחה (בהתאם לתעודות המקצועיות הקיימות ברשותו של המועמד, להלן). אין בסיום הקורס כדי להבטיח קבלה או מעמד באיט"ה.

להרשמה מוקדמת >> היכנסו

 

פרטי קשר

כתובת

כתובת

הדסה עין כרם, קומה 7 בניין מרפאות
טלפון

טלפון

שעות פעילות

שעות פעילות

יש לוודא את זמני המרפאות עם קביעת התור