הוראה

מערך הלב מעניק עדיפות עליונה להוראה, כמו שאר מחלקות ביה"ח. במערך הלב סגל מורים בכיר ומנוסה המשלב דרך קבע את העבודה הקלינית עם ההוראה.

מדי יום מתקיימות במערך הלב פעילויות אקדמיות החל מישיבת הבוקר, בה מתבצע עדכון על מצב החולים הקשים ביחידה לטיפול נמרץ ובמחלקה הקרדיולוגית ומתקבלות החלטות טיפוליות בעקבות דיון המערב את כל הרופאים הבכירים, המתמחים ולעיתים צוותים ממחלקות נוספות בביה"ח.

במחלקה מתקיימים מפגשים אקדמים לפי תכנון לוח הרצאות חודשי.
פעם בחודש מתקיים מפגש מדעי הכולל את הצוות הרפואי וצוות המחקר של מערך הלב וכן צוותי מחקר מהפקולטה לרפואה. במפגשים מרצים חוקרים בכירים מהמוסדות המובילים בארץ ומהעולם.

סטודנטים לרפואה
המחלקה מקיימת דרך קבע הוראה לסטודנטים לרפואה של ביה"ס לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה בשנת הלימודים הרביעית והשישית.

סטודנטים בשנה השישית מגיעים לתקופת השתלמות של שבועיים בה הם משתלבים בעבודה היומיומית של המחלקה ומקבלים הוראה באמצעות סמינרים ותרגילים בנושאים השונים.

בנוסף לכך, בוחרים סטודנטים רבים לבצע את עבודת הגמר לתואר M.D. במחלקתנו במחקר קליני או במחקר בסיסי.

חילופי סטודנטים
מערך הלב מקדם בברכה תלמידים מבתי ספר לרפואה בארץ ובעולם, לתקופות למידה לפי רצונם. בתקופה זו הם זוכים להוראה פרטנית ולעיתים אף הופכים שותפים לפעילות היומיומית של המחלקה.

משתלמים בוגרי רפואה (סטאז'רים)
המחלקה מקדמת בברכה בוגרי רפואה בתקופת לימודי הבחירה שלהם.
בתקופה זו זוכים המשתלמים להיכרות אינטנסיבית ובלתי אמצעית עם עבודתו היומיומית של המתמחה בקרדיולוגיה. במקרים רבים מהווה תקופה זו "מתאבן" להתמחות בקרדיולוגיה בהמשך.

מתמחים
במחלקה מסלול התמחות מוגדר בתחומים השונים של הקרדיולוגיה המודרנית. המתמחים זוכים להוראה תיאורטית ומעשית וכן רוכשים ניסיון בביצוע כל הפרוצדורות איתן נדרש קרדיולוג מוביל לדעת לבצע.

מתמחים מחו"ל
אנו גם מקדמים בברכה מתמחים מחו"ל לתקופות התמחות כנדרש בארצותיהם, לא מעט מבוגרינו חזרו לעמדות בכירות בקהילה הקרדיולוגית בארצות מוצאם.