מחקר קליני

יחידת המחקר הקליני של מערך הלב של בית החולים הדסה עין כרם שואפת לקדם את איכות הטיפול הרפואי ורווחתו של החולה. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות חשיפת פיתוחים וטכנולוגיות מדעיות מתקדמות בארץ ובעולם.

ביחידת המחקר הקליני במערך הלב של בית החולים הדסה עין כרם מתבצעים מחקרים הבודקים יעילות ובטיחות של פיתוחים חדישים בטיפול הקרדיולוגי. פיתוחים כאלה הם למשל תרופות הניתנות באשפוז, תרופות הניתנות לשימוש שוטף לאורך זמן או תומכונים (STENT) חדשים הן במבנה והן בתרופות המשולבות בתוכם. ביחידה נבדקות גם טכנולוגיות חדישות לטיפול במגוון מחלות ומצבים קרדיאליים. מחקרים אלה מהווים שלב נוסף בבדיקת כל פיתוח חדש על מנת לוודא את יעילותם ובטיחותם, לפני הפצתם לשימוש נרחב בעולם. כמו כן מתנהלים ביחידה למחקר קליני מחקרים המשווים בין דרכי טיפול שונות על מנת להתוות קווי הנחיה ברורים לרופאים המטפלים.

המחקרים הנערכים במערך הלב נעשים תוך הקפדה מקסימלית על בריאות החולה ובטיחותו/ה. המחקרים מאושרים על-ידי משרד הבריאות, וועדת האתיקה של בית החולים, רופאי המחלקה ולעיתים גם על-ידי רשויות הפיקוח בארה"ב (FDA).

מטופלים המשתתפים במחקר זוכים למעקב קליני רציף על ידי הרופאים הבכירים במחלקה, האחיות וצוות המחקר. צוות מערך הלב זמין לרשותם בכל עת. צוות המחקר נמצא בקשר רציף עם החברות המנהלות את המחקרים בארץ ובעולם ומתעדכנים באופן שוטף לגבי התקדמות המחקר, תוך שימת דגש על תופעות לוואי אפשריות ועל הצלחות הטיפול החדש.


נשמח לענות על כל שאלותיכם
טלפון: 02-6778914
פקס: 02-6429722
מייל: [email protected]